Witamy na oficjalnej stronie Gminy Sierakowice, dzisiaj jest 23 marca 2017 r.
Księga Gości
  Aktualności  
  Samorząd  
  Samorząd Gminy  
  Statut Gminy  
  Prawo lokalne  
  Budżet 2010  
  Budżet 2011  
  Budżet 2012  
  Budżet 2013  
  Budżet 2014  
  Budżet 2015  
  Budżet 2016  
  Budżet 2017  
  Dokumenty strategiczne  

  Urząd  
  Adres  
  Godz. urzędowania  
  Jednostki organizacyjne  
  Podatki i opłaty 2014  
  Podatki i opłaty 2015  
  Podatki i opłaty 2016  
  Podatki i opłaty 2017  
  Gdzie płacić podatki  

  Oświata-informacje  
  Placówki Oświaty  

  Gmina  
  Charakterystyka  
  Sołtysi  
  Film o Gminie Sierakowice  

  Turystyka  
  Położenie  
  Szlaki turystyczne  
  Jeziora  
  Rezerwaty  
  Baza noclegowa  
  Mapa Gminy  
  Plan Sierakowic  
  Warto zobaczyć - Ołtarz Papieski  

  Sport  
  Tenis stołowy  
  Piłka nożna  
  Koszykówka  
  Siatkówka  
  Żeglarstwo  
  Kluby sportowe  
  Koło Wędkarskie  

  Rolnictwo  
  Rolnicze aktualności  
  Sprawy unijne  

  Bezpieczeństwo gminy  
  Ochrona ludności  
  Ochotnicze Straże Pożarne  
  Ważne telefony !!!  

  Galeria  
  Okolica  
  Park  
  Sierakowice  
  Zima  

  Tu się robi interesy!  
  Kultura  
  Kalendarz imprez kulturalnych  
  Zespoły  
  Stała ekspozycja muzealna.  
  "Poznać i zrozumieć las" ścieżka edukacyjna w Mojuszu.  

  Służba Zdrowia  
  Środowisko  
  Aktualności  
  Gospodarka odpadami  
  Przyroda  
  Ochrona środowiska  
  Edukacja Ekologiczna  

  AZBEST  
  EFS  
  Historia  
  Ankiety  
  Kontakt  
  Księga Gości  
  Kamera on-line  
  P O I G  
  Informacje podstawowe  


Zobacz!  
 
.MR, Sierakowice 2013-05-21 maciejasty26@gmail.com WWW:http://https://www.facebook.com/photo.php?v=102005
Dnia 21.05.2013r w godzinach po południowych Sierakowice nawiedziła nawałnica . Nastąpił potop porównywalny z tym biblijnym ... no może przesadzam ale nasza kanalizacja i tak nie była w stanie sprostać zadaniu i odebrać wody z ulic . Na tym poprzestanę i przejdę do gratulacji :

Serdecznie gratuluje naszemu wójtowi Tadeuszowi Kobieli któy tak doskonale poradził sobie z problemem wybryków przyrody . Jego innowacyjność zachwyciła wszystkich . Czapki same spadają z głów . Nasz wspaniały wójt oraz , nie możemy zapomnieć przecież o jego wiernej i dzielnej załodze , postanowili wykorzystać niżej położone działki ulicy kartuskiej ( ogrody , posiadłości , altany ) jako zbiorniki retencyjne . Wszak zaoszczędzili w ten sposób krocie na wymianie kanalizacji , na poprawieniu drożności oraz na wybudowaniu prawdziwych jakże drogich zbiorników . Nie dziwiłby fakt że nawałnica zeszła z nieba nagle , problem jednak pojawia się już od wielu wielu lat a pisma wysyłane na nasz mały "kreml" można złożyć w epopeje której nie powstydziliby się najwięksi pisarze . Specjalną nagrodę przyznaję jeszcze jednej osobie z najbliższego otoczenia pana "wójta" za stwierdzenie tutaj cytat: " nic nie poradzimy, takie położenie działek " . Biedny podatniku , radź sobie zatem sam , może urządzaj spływy kajakowe w rzece z gówna , może zacznij hodować pstrągi , może skończ przeszkadzać rządzącym w graniu w pasjansa i w budowaniu kolejnych kościołów , oraz we wręczaniu sobie wzajemnie medali i dyplomów za zasługi . A spróbuj tylko nie płacić podatku od WODY , zwerząt , ziarenek piasku na działce , ilości żab w oczku oraz komarów nad trawnikiem .

MR
.KAROL, CZARNA WODA 2013-04-14 0707798karolus@wp.pl
CHCIAŁBYM NAWIĄZAĆ ZNAJOMOŚĆ Z RODZINĄ GOSZ MOJA BABCIA WŁAŚNIE POCHODZI Z TEJ RODZINY A MOJA MAMA URODZIŁA SIĘ W BUKOWINIE A MOJEJ BABCI MĄŻ BYŁ LEŚNICZYM W BUKOWINIE
.Halina, Wołów 2012-11-13 halina272@op.pl
Pozdrowienia dla tych których znam i pamiętam od 35 lat -Zbyszek Cichosz, Tadeusz Zengierski ,Henryk Szwarc
.Karolina Rzepka, Puck 2012-10-26 k.rzepka@pozytywneinicjatywy.pl WWW:http://www.pozytywneinicjatywy.pl
Witam, poszukuję lokalu użytkowego lub mieszkalnego w Sierakowicach pod żłobek unijny, który planujemy otworzyć już w styczniu 2013 roku, sprawa pilna, proszę o kontakt.
.Mała, Sierakowice 2012-03-21 czubas331@wp.pl
Myślę że wójt Sierakowic Na noc pod gwiazdami mógł zaprosić Ewę Farną;) Wkońcu było by cool..
.Andrzej Tchorzewski, Kraków 2011-11-21 andrzejdetchorzewski1@wp.pl
Byłem kilka razy w Sierakowicach. Tutaj, na przełomie XIX i XX wieku lekarzem był mój dziadek Michał Tchorzewski. Spoczywa od 1903 roku na miejscowym cmentarzu wraz z moją babcią ze strony matki pochowaną w grudniu 1902 roku, która była żoną nauczyciela w Mojuszu, gdzie urodziła się moja mama. Chciałbym odnaleźć miejsce ich spoczynku. Moze w kszięgach parafialnych znajduje się jakiś zapis. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z Sierakowic zechciał mi w tym pomóc.
.Wojciech, SIERAKOWICE 2011-11-01 wandrys@op.pl
Spalanie odpadów zagrożenia i przeciwdziałania

W nawiązaniu do dotychczasowych wyników kontroli przeprowadzonych w zakresie gospodarki odpadami oraz dalszego niewłaściwego postępowania z nimi przez niektórych mieszkańców Gminy Twardogóra, w tym spalania odpadów poprodukcyjnych (płyty wiórowe i pilśniowe oraz inne zawierające różnego rodzaju okleiny i powłoki, a także skrawki pianki poliuretanowej bądź folie), przypominamy podstawowe zasady postępowania z nimi oraz o szkodliwości ich spalania w piecach i kotłach domowych.
Tylko zakład wytwarzający tego rodzaju odpady może czasowo magazynować je w celu przeznaczenia ich do transportu, a w dalszej kolejności do przekazywania ich uprawnionym firmom, które bez zagrożenia życia i zdrowia ludzi dokonają ich odzysku lub utylizacji. Wytwórca takich odpadów nie może przekazywać ich osobom nie posiadającym odpowiedniego zezwolenia (na ich magazynowanie, transport oraz unieszkodliwienie).
Od momentu wytworzenia odpadów do czasu ich przekazania uprawnionej firmie, za ich stan i procesy jakim podlegają odpowiada wytwórca odpadów.
Domowe urządzenia grzewcze typu piece, kuchnie i kotły domowe nie są instalacjami, w których można spalać te odpady.
W czasie spalania odpadów powstają liczne trujące substancje chemiczne, które przedostają się do ludzkich organizmów.
W ten sposób zatruwamy siebie i swoich najbliższych, gdyż wytwarzane podczas spalania chorobotwórcze związki chemiczne poza bezpośrednim wdychaniem ich z powietrza przenoszą się także do naszego otoczenia, m.in. osiadają na warzywach i owocach w naszych przydomowych ogródkach, a także po przedostaniu się do gruntu są wchłaniane przez rośliny. Te zaś spożywane przez nas i nasze zwierzęta są przyczyną ciężkich chorób nowotworowych i alergii.
Ujawniają się w naszych organizmach nie zawsze bezpośrednio po spożyciu lecz często nawet po wielu latach.
Pozornie tani odpad staje się najdroższym z możliwych, bo niszczy to co najcenniejsze - nasze zdrowie i życie.

Kiedy zajmie się nasza gmina naszymi trucicielami (B.Piotro......,STOL-B...,H.Ste....,i inni)
.stacho, Olsztyn 2011-03-06
Przejeżdżałem wczoraj po raz pierwszy przez Waszą miejscowość - niewielką ale z tak dużą ilością sklepów i punktów usługowych,praktycznie z wszystkich branż.Ciekawa jest również zabudowa.Wszedłem na Waszą stronę internetową i tu zaskoczenie: Sierakowice są wsią a nie miastem... Czyżby nie spełniały warunków ?
.Krzysiek, Kraków 2011-01-11 mojeprecle@o2.pl WWW:http://20ojrodziennie.blogspot.com
Bardzo ładne widoczki tam macie. Może kiedyś odwiedzę.
.Janko, Gierszowice 2010-12-24 vono@vp.pl WWW:http://www.brzeskawieshistoryczna.pl
Serdecznie pozdrawiam mieszkańców.
.Hombrero, Essen 2010-11-29
Czemu nie dzialaja kamery !?
.Zdzisek, 2010-11-18
Pozdrowienia dla znajomych z Sierakowic,Labudow,Pani Klary,Zenonowi i Renacie Peplinskich,strazakom,pani Starosty z rodzina,pracownikow GOK i pania dyrektor oraz zespol piesni i tanca Sierakowice.
.KAROL, CZARNA WODA 2010-10-15 karollatuszewski@interia.pl
szukam kogos kto moze zna rodzine GOSCH LUB SZESZULA DZIEKUJE
.Bogdan, Gdańsk 2010-10-14 dnek@poczta.onet.pl
Sierakowice próbują zachęcać ludzi do odpoczynku na terenie Kaszub. Jest taka wieś Gowidlino reklamowana jako wieś letniskowa . Uprzedzam wszystkich aby w to nie wierzyli. Przy ośrodku powstał 4 lata temu kurnik który rozsiewa taki smród , że dłużej niż 20 minut wytrzymać nie można. Apogeum smrodu to miesiące letnie czerwiec - sierpień . Wczasowicze uciekają po jednym dniu . Pozdrowienia dla wójta , który pofatygowałby się chociaż raz w lecie i na własny nos sprawdził oddziaływanie kurnika .
.Milos, Sierakowice 2010-09-20 admin@sierakowice.info WWW:http://sierakowice.info
Chciałbym poinformować, iż próbujemy ruszyć nową stronę sierakowice.info gdzie będziecie mogli krytykować dogłębniej, jak również chwalić to co jest tego warte. Najważniejsze jest to, iż to WY będziecie mieli wpływ na stronę...
.Macuch, Sierakowice 2010-09-09 prince@altern.org
Super miasteczko ale pare uwag: 1/sluzba zdrowia do odstrzalu bo tak olewa pacjenta-klienta, 2/dlaczego webcamy nigdy nie dzialaja na tej stronie? i 3/na kiedy jakies forum na tej stronie zeby mozna bylo pogadac? Pozdrowienia dla wszystkich z Kaszub i nie tylko. Macuch
.Andrzej, Sierakowice 2010-08-04
z braku forum wpisuję się tutaj, zresztą podobnie jak większość. Chciałbym odnieść się do ostatniej imprezy w sierakowicach , a właściwie do występu pseudo gwiazd muzyki cygańskiej. To było żenujące, wszystko z playback-u ..., jeszcze do tego tak chamsko i nieudolnie, a do tego podejrzewam,że nie za małe pieniądze . Nie wiem czyj to pomysł i czy ten ktoś wiedział kogo i co zamawia ale uważam (i to nie tylko moje zdanie) ,że pieniądze wyrzucone w błoto , delikatnie mówiąc . moja sugestia na przyszłość,to jeśli nie muzyka na żywo, to jakiś dobry(znany) kabaret .
Pozdrawiam
.Maddie, Sierakowice 2010-07-28
Jeżeli mam być szczera, to nienawidzę Sierakowic z całego serca. Powód? To jest zwykła dziura, która na siłę próbuje być 'fajna'. Nie ma żadnych ciekawych miejsc, gdzie młodzież mogłaby spędzać czas. A potem wielkie zdziwienie, dlaczego tutejsze dzieciaki przesiadują na opuszczonym pkp.
.marek, sierakowice 2010-07-05
mam dość takiej służby zdrowia. Czemu nikt się tym nie zajmie. Chyba do nas trzeba z TVNem przychodzić albo z dyktafonem. lekarze u nas uważają się za bogów. Czas z tym skończyć. I to, że ośrodek czynny jest do 20 to fikcja bo lekarz odmawia przyjęcia pacjenta już o 19.40, choć innego nie ma. Brak porady, rzetelnych informacji. Pacjenta traktuje się jak intruza i śmiecia, który jest zacofany i i tak nic nie zrozumie. Dlaczego np w Warszawie czy innych miastach pacjentów traktuje się jak ludzi a u nas nie? Chyba tylko dlatego że jest takie przyzwolenie środowiska w którym żyjemy, a my już mamy tego dość.
.misiek, Dortmund 2010-06-24
W Sierakowicach nie ma zycia, jezeli ktos sie chwali kosciolami jako jedyna rozrywka, to ludzie cos jest nie tak.Kaszubi zawsze byli do tylu,nawet prezydenta wybieraja nie tego co trzeba.Tam nie ma przyszlosci, mlodziez jezeli chce cos osiagnac, ucieka jak najdalej, smutne to tak sie opowiada jeszcze dzieciom gusla wiejskie.
.lysy, Sierakowice 2010-05-28 lysy1100@wp.pl
Super gmina, fajna strona, ale brakuje ogłoszeń a przede wszystkim forum... Pozdrawiam
.Mirosław, Cedry Wielkie 2010-04-25 cedry.eko@wp.pl
Pozdrawiam wszystkich mieszkańcow Sierakowic, Zawsze uważałem Kaszubów za bardzo uczciwych ludzi. Niestety zostałem oszukany przy zakupie ciągnika rolniczego przez Pana Stefana K. z Tuchlina. Dowiedzialem się że nie ja jeden Proszę o kontakt osoby poszkodowane przez tego Pana. Przepraszam, że poruszan ten temat na waszej stronie ale może to uchroni innych od nieprzyjemności
.Z Sierakowic , Sierakowice 2010-04-15
Sierakowice - miejscowość w której mieszkam, to piękne miejsce. Choć się nadal rozbudowuje i rozwija, to i tak mnie zachwyca. Nie zamieniłabym go za nic w świecie. Ołtarz Papieski, dwa kościoły, Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum i Szkoła podstawowa. Śliczne miejsce, jedynie w swoim rodzaju i unikatowe. Zapraszam wszystkich do nas - do Sierakowic :)
.Sylwek, Zbylitowska Góra 2010-02-28 pasylw@tlen.pl WWW:http://zbylitowska.info
Fajnie zrobiona strona. Ciekawa sprawa z tymi kamerkami - przydało by się więcej takich na innych gminnych stronach. Pozdrawiam
.kaszubka , Bawaria 2010-01-10 broni-lidzbarski@t-online.de
Najserdeczniejsze Zyczenia z okazji Nowego Roku 2010 duzo ,duzo zdrowia oraz radosci w moich pieknych Sierakowicach
.Łukasz, Warszawa 2010-01-07
Świetna strona, bardzo dużo ciekawych informacji, gratuluję, pozdrawiam serdecznie
.Ania, Bielsk Podlaski 2010-01-04
Domek całoroczny "Wrzos" w Kamienicy Królewskiej. Chciałabym ostrzec innych. Wynajęliśmy go jako kwaterę na wyjazd sylwestrowy 2009/2010.Podróżujemy już od 10 lat po Polsce i widzieliśmy tylko kilka brudniejszych miejsc. W dodatku właściciel był tak pijany, że nie kontaktował nawet, kiedy następnego dnia po przyjeździe oddawaliśmy mu klucz wynosząc się do lepszej (i tańszej kwatery).
Na szczęście Kaszuby są piękne, a ten gospodarz - niechlubnym wyjątkiem!
.keyti, Sierakowice 2010-01-03 mkpnwojcieszak@wp.pl
Sierakowice są fajne,spokojne i strasznie sentymentalne.
.daniel, Gdynia 2009-12-19 danielmlynski@wp.eu
Lubię wracać do Sierakowic,żyłem tam 13 lat i ma tam rodzinę.Świetne miejsce na wakacje i na udany weekend.
.Grzesiek, Rymanów 2009-12-13 robak-75@wp.pl
Witam.W 2006 poznałem w Ameryce kolegę Marka Rzeppę, jest stolarzem.Pracował tam kilka lat.Ma chyba auto toyota Rave4.Niestety teraz nie mam z nim kontaktu(urwał się)Gdyby go ktoś znał to proszę mu przekazać że go szukam.Będę bardzo wdzięczny.Dziękuję.Grzegorz
.Karolina i Ania, 3miasto 2009-12-13
Sierakowice to bardzo malownicze miasteczko, z ktorego mamy duzo wspanialych wspomnien ! Do pobliskiej wsi Łyśniewo przyjezdzamy od lat i nie wyobrazamy sobie wakacji bez odwiedzenia domkow letniskowych ;D Pozdrawiamy naszych kolegów !! ;D buziaczki ;*
.Jacek , Końskie 2009-12-09 goloborza@o2.pl WWW:http://przewodnik-swietokrzyski.pl.tl
Przepiękna miejscowość Pojezierza Kaszubskiego.
Mam stąd miłe wspomnienia z wędrówek studenckich po Szlaku Kamiennych Kręgów.
Pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
.kaszubka, Bawaria 2009-11-28
Bardzo lubie odwiedzac sierakowice ,to jest moja rodzinna miejscowosc bardzo duzo ludzi znalam i pozdrawiam "Trudke" ktora pytala sie o Krysie z Sierakowic 48 rok przedszkole
.Michał, Szczecin 2009-11-28
Pamiętcie stan wojenny??? ja jako dowudca czołgu stacjonowałem między puzdrowem a sierakowicami i tym ludziom chciałbym podziekowac, napewno kiedyś was odwiedze i podziekuje... pozdrawiam
.olo, Sierakowice 2009-11-25
W bibliotece na ul.Dworcowej powinny pracować osoby uśmiechnięte i z pozytywny nastawieniem.(jest tam osoba która blokuje miejsce pracy dla innych,i wciąż jest na zwolnieniu mimo że nie jest chora}.A tak ogólnie to Sierakowice są super.
.dana bojanowska, lębork 2009-11-20 dana-bojanowska@tlen.pl
mieszkałam prawie całą młodość w sierakowicach wspomnienia o przyjażniach dobrych ludziach rdzennych od zawsze mieszkańcach moich młodzieńczych wspomnień pozdrawiam
.marcin, kalisz 2009-10-28
zajefajne miejsce świetni ludzie
.andrzej, wawarszawa 2009-09-19 kancelaria.ab@wp.pl
mój ojciec urodził sie w Sierakowicach w Welku tez szukam związanych osób s rodziną Lewińskich
.andrzej , warszawa 2009-09-17 kancelaria.ab@wp.pl
Ewo mój ojciec urodził sie w Sierakowicach moje nazwisko Lewinski
.beata, tuchola 2009-08-15 adam171073@tlen.pl
witam!!śliczne miasto i super ludzie !!pozdrawiamy naszych super znajomych z Sierakowice LIdke Rafała i ich synka Oskarka oraz rodzinki naszych przyjaciół!!!!
.Ewa, Grudziądz 2009-07-30 evonl1962@wp.pl
Serdecznie pozdrawiam wszystkich mieszkancow Sierakowic.Mieszkam w Grudziadzu.Dziadek moj urodzil sie w Sierakowicach.Poszukuje rodziny Lewinskich.
.Robert M. "HOMBRERO", Essen 2009-07-14 hombrero@aol.com
Naprawde fajna stronka !!!
Cieszyl bym sie jak byscie jeszcze zamontowali kamerke na rynku. Najlepiej panoramiczna.
Pozdrawiam serdecznie !!!
.darek, lechia 2009-06-05
super gmina.kiedys bylem na obozie w gowidlinie. pozdrawiam calom miejscowosc i zapalonego sportowca krzysia.tkaich ludzi wiecej na wsi!!!!
.Kornelia, Kamienica Szlachecka 2009-05-14 lwica1240@wp.pl WWW:http://www.poszkole.pl
Mogę potwierdzić że Sierakowice to jest piękne miasto !!!!!!Odwiedzcie je !!!!A zwłaszcza papieski ołtarz wszystkim pozdro z gminy Sierakowic !!!Cześć Wam!!!
.Syfek, Jawornik Polski 2009-02-27 WWW:http://gmina-jawornik-polski.republika.pl/
Fajną macie stronę. pozdrawiam i zapraszam do nas.
.Blaszkowie, Saint Ghislain Belgia 2009-02-21
Pozdrawiamy nasza rodzine zaprzyzniona od 8 lat w Starej Maszynie(Labudow) pania Klare z rodzina Zenona i Renate Peplinskich i reszta znajomych.
.Trutka na szczury, 2009-01-23
Tak mnie kiedys nazywano i wie o tym moja kolezanka, Krystyna, z ktora chodzilam w 48 roku razem do przedszkola w Sierakowicach. Krystyna miala dwoch braci, a jej mama pracowala w kiosku ruchu. Krystyno szukam kontaktu z Toba. Prosze odezwij sie...
Trutka
.Dominikanos, 2008-12-09
Ta stronka moze byc ale dlaczego nie ma zadnych ogloszen??? Chyba ktos nie pomyslal
.ADAM PIÓRKOWSKI, MARKI 2008-11-29 olszanka67@o2.pl
Piszę do Was drodzy Sierakowiczanie i pozdrawiam Was . Jestem zszokowany po tym jak zobaczylem galerię Waszej miejscowosci. Otóż pragnę Was poinformować . że na przełomie 1988i1989 roku miałem przyjemność gościć w waszj miejscowości bedac żołnierzem WP. a dokładnie to rozkopałem wam te miejscowość kopiąc Wam kanalizacjie .Mieszkałem wtedy u sołtysa ,a jedynymi żeczami które zapamietałem . to bardzo głeboki wykop który robiliśmy koło chyba jakiegoś kościoła i bardzo fajną dziwczynę ,nie pamiętam imienia ale wiem że chodziła do szkoły kolejarskiej w Kartuzach ??? , i że mieszkała w drewnianym domku. Być może że ktoś sobie przypomi szczupłego kaprala operetora koparki . Pozdrawiam wszystkich Sierakowiczan .
.Iwona, Sierakowice 2008-11-15 IWROS1@OP.PL
Całe szczęście że oprócz ferajny są u Nas miejsca gdzie potraktują czlowieka jak klienta.Ostatnio cały czas tam mnie zaczepiano a obsługa niereagowała. Ostatni raz tam bylam
.Stasia, Gm Kartuzyno 2008-11-05
no piszac zapomnialam pozdr Ele Z. Irene K zaprzyjazniona od lat Sabine K.Jadac do Sierakowic zawsze podziwiam nowe chodniki w kierunku Puzdrowa takze jadac na Lebork.Pozdr rowniez rodz.Zalakowo,Dworek na Blotach jaki koniecz.musze zaliczyc w dodatku ze prowadza go moi znajomi
.halina, wołów 2008-10-24 halina272@op.pl
Pozdrawiam gorąco Sierakowice miejscowość w której byłam 30 lat temu.Oglądałam wasze strony i jestem pełna podziwu, że jest jeszcze ładniej.Mam rodzine w Sierakowicach i dzięki niej poznałam tąmiejscowość. Ale do poznania dalszych rejonów przyczynił się bardzo miły i sympatyczny Zbyszek Cichosz
.Beata, Gdansk 2008-10-17 b.sulwinska@wp.pl
Sierakowice wzbudzaja we mnie ogromny sentymet. Mam nadzieje ze kiedys uda mi sie tu zamieszkac.
.pINezka, KARTUZY 2008-10-10
pOZD DLA wSZYSTKICH Z lAT
80 _ 70
.Małgosia, Sierakowice 2008-10-10 marynka22@onet.eu
Stronka fajna, ale ogólnie nasza gmina już nie za bardzo. Najgorzej mają się służby porządkowe. Ja nie wiem co trzeba zrobić, żeby zaczęły działać, chyba telewizję zawiadomić. Może pośmiewisko na całą Polskę zrobiło by swoje.
Chodzi mi o parkowanie samochodów. U nas oczywiście tylko osoby mające dojścia w gminie, załatwiły sobie zatoczki dla samochodów parkujących przy konkretnych sklepach. Nie od dziś wiemy, że mamy problem z ilością samochodów i miejscami do parkowania.
Płatny parking, no ok, jeszcze rozumiem. Ale po naszych chodnikach nie da się chodzić. Mam małe dziecko, idę pchając wózek i co jakiś czas muszę zejść na ulicę, żeby ominąć stojący na chodniku samochód. Czy ciężko jest naszej policji przejechać się po Sierakowicach i zrobić z tym porządek? Przecież naszymi chodnikami nie da się chodzić. Najgorzej jest na ulicy dworcowej. Jeszcze teraz to jakoś się da zejść i przejechać ulicą wózkiem ale zimą, kiedy pług oczyści tylko cześć chodników to my, matki bardzo często musimy przejeżdżać wózkami czy sankami po zaspach, bo samochody parkujące stoją na części odśnieżonej.

Czy tak ciężko jest nauczyć ludzi kultury? Może jak zapłaciliby kilka mandatów nam, matkom i dzieciom korzystającym z chodników żyło by się lepiej.
Proszę zróbcie z tym coś.
.Stasia, Gm Kartuzy 2008-10-10
pozdr wszystkie kolez.sympatykow lat 70-80tych czasy gdy mieszkałam w Sierakowicach.Mile lata te wspominam i dojazd pociągiem do Kartuz o godz 6,33.Szkoda że niemam zdjęc pamiątkowych i ty Twarzyczek.I jakie osoby?Obecni włodarze Chmielna i Sierakowic Komendat Powiatowy i Miejski.Pozd.Dla Emili,dwóch Maryś i innych.Dzis czyt o nowej knajpce a ja wspominam CICHY KĄCIK,RONDO,MALENKĄ.A czy pamiętacie kiosk K/Kościoła św Marcina w którym P.Fularczyk sprzedawał lizaki,batony krymski,rybki?Albo kios na środku placu przed Jantarem z lodami?I jak nie nucić piosenki;ŻEBY WRÓCIŁ TEN CZAS CZY JY BYDEŁKO PASŁ..................
.lusia, 2008-09-21
sierakowice piekna jeszcze wies ale jest jedna rzecz albo lokal beznadziejny Club ferajana od czasu kiedy jest ten klub to sierakowice po sobotnich imprezach wyglagaja okropnie.a i w tym klubie tez zero porzadku nikt sie niczym nie przejmuje bija kogo chca koledzy smietanki robia co chca bo moga TAK NIE POWINNO BYC MOIM ZDANIEM LOKAL POWINIEN BYC ZAMKNIETY ALBO WYEMIGROWANY GDZIES NA POLA poniewaz Ci ktorzy tam chodza dobrze sie czuja na lonie natury jak dzikusy.
.zygmunt supernak, dzierżążno 2008-08-18 kanrepus@tlen.pl
pozdrowienia dla mej rodzinnej wsi.
.Marian, Żukowo 2008-08-18 mjelinski@tlen.pl
Julius Jelinski wyemigrował do USA w XIX w. Urodził się on w Sierakowicach, zapewne 27 lutego 1870r. Jego żoną była Marianna z d. Kotłowska. W 1895r. urodziła się ich córka Paulina w mieście Chicago. Może ktoś ma jakieś informacje o tym synu Franciszka Jelinskiego z Sierakowic lub jego żonie Mariannie czy ich potomnych?
Pozdrawiam
Marian Jeliński
.Gość, Gdańsk 2008-08-12
Witam. Sierakowice to piękne miejsce. Sympatyczni mieszkańcy, piękne okolice. Jedna sprawa mnie martwi. Kiedy byłem w tych okolicach, w latach poprzednich, nad jeziorami znajdowały się pojemniki na śmieci. W tym roku ich nie ma. Myślę, że gmina zrezygnowała z pojemników ze względu na koszty. Wydaje mi się, że jest to błąd. Ludzie to brudasy. Jeżeli nie ma śmietnika wszystkie śmieci lądują na brzegu jeziora lub w wodzie. Kiedyś było ładnie i czysto. Teraz jest brud i smród. Odbija się to na turystach, zniechęca ich do odwiedzin tych pięknych okolic. Również mieszkańcy gminy zostają z tym wstydliwym i śmierdzącym problemem. Proponuję zrobić sobie wycieczkę w okolice jeziora, które znajduje się przy samej drodze 214 w kierunku na Lębork. Katastrofa. Moim zdaniem nie można oszczędzać na inwestycjach, które mogą zachować, dla mieszkańców i gości, piękno tego regionu.
.Ignacy - Tadzik K., Ekwador 2008-08-07 kitsvd@o2.pl
Pozdrawiam z Ekwadoru, miaszkam tam juz ponad 20 lat a do Sierakowic no i do rodzinnego Tuchlina zajade w przyszlym roku aby swiecic 50 lat mojego chrztu. Wielu mnie zna z drugiego imienia TADZIK. Z Bogiem
.dave, niestety sierakowice 2008-06-21
No...gok w tym roku zaszałał jak zwykle pawilon,wole sobie wydac na paliwo i jechac do żukowa tam przynajmniej nie oszczedzaja kasy na pożądne gwiazdy.
.obserwator, S-ce 2008-06-20
Ja uważam że to właśnie świetnie że PAWILON na sobótce gra! To już taka mała gwiazdeczka rockowa na pomorzu, w dodatku wokalista jest z Sierakowic. Ktoś od nas robi coś porządnego.
.Rotten, Sierakowcie niestety 2008-06-11
taaa.. wielkie wielkie brawa dla sierakowickich imprez, jak zwykle się popisaliście co roku wielka gwiazda Pawilon super... gratulacje :(
.Marian, Żukowo 2008-04-23 mjelinski@tlen.pl
Józef Warmowski z żoną Pauliną wyemigrowali do USA w XIX w. On urodził się zapewne w 1865r. w Tuchlinie, gm. Sierakowice. W 1895r. mieszkał w mieście Detroit. Może ktoś ma jakieś informacje o Józefie?
.Haneczka, Sierakowice 2008-04-17
Hej pozdrawiam całe Sierakowice a szczegulnie moją całą rodzine i znajomych
.karol Wroński, Tłuczewo 2008-04-11
Sierakowice są super
.Renata Skupień, Nowe Bystre/Zakopane 2008-04-07 nenka80@buziaczek.pl
Witam! Pozdrawiam "Tuchlińskie Skrzaty"!!! Bardzo teknie za Wami i mam nadzieję, że spotkamy się w tym roku:) Pozdrowienia także dla tych wszystkich których znam :) duże buziaczki:****
.ania i arek, gdynia 2008-03-01 arol_2000@wp.pl
pozdrawiamy wszystkich mieszkańców sierakowic, a w szczególności ciocię i wujka z dziećmi.bardzo przyjazna kaszubska miejscowość i przepiękne okolice
.Basiunia, Sierakowice 2008-02-20
Mam propozycję Gminny Ośrodek Kultury czeka na Wasze propozycje odnośnie występu zespołów na Nocy pod gwiazdami. czekamy na Wasze propozycje na goksce@poczta.onet.pl
.Ireneusz Konkel, Gowidlino 2008-02-14 kirek22@wp.pl
pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn z sierakowic
.MALINA, SIERAKOWICE 2008-01-15
NAPISZCIE WIĘCEJ O PODSTAWÓWCE
W SIERAKOWICACH
.Sylwiusia, Sierakowice 2007-12-29
Pozdrowienia dla zespołu Sierakowice.. Sylwia i Ewelina
.Piotr M, 2007-12-21 piotrek40@hotmail.com
Pozdrawiam Kamiemice Krolewska i rodzine Pawelczyk ktora kiedys dobrze znalem...papa
.Seba, Sierakowice 2007-12-20 seba@o2.pl
Ta strona jest beznadziejna nic ciekawego tylko same kaszuby nuda!!! dobrze że sierakowice to prawie miasto może kiedyś coś lepszego wymyślą a tak po za tym jest ok:)
.ani22, Sierakowice 2007-12-16
Witam wszystkich! Też jestem dumna ze swojej wsi, jest jednak coś co może stać się powodem do wstydu. Rozbudowa kościoła św, Marcina, a dokładniej-projekt, który został przedstawiony. ludzie!!!!Litości!!!!Co Wy chcecie zrobić z tego pięknego, zabytkowego kościoła. To, że jakiś projektant z bożej łaski mówi, że projekt nawiązuje swoim charakterem do istniejącej już budowli to wcale nie znaczy, że tak jest. jakim cudem przeszklona, nowoczesna konstrukcja ma pasować do zabytkowej. Mój komentarz (i nie tylko mój) PASKUDZTWO!!! W przyszłości ktoś będzie się gęsto tłumaczył z podjętej decyzji i będzie wstyd :-(((
.Anita, Gdańsk 2007-12-13 anitao2@o2.pl
Pozdrawiam mieszkańców Sierakowic:)
uwielbiam tam spędzać wakacje;)
prześliczne jeziora w Gowydlinie,Kam królewskiej,Amalce:)
tęsknie za przyjaciółmi;) mieszkałam tam całe 18 lat niestety wywiało mnie do trójmiasta;)
przez 6 lat każdy wolny weekend spędzam w kochanych Sierakowicach:))
.krzysztof, warszawa 2007-11-26 krzysztofeska@poczta.onet.pl
piękne jezioro w gowidlinie ale przdała bysię plaża wystarczy nawieść piasku przystań z prawdziwego zdarzenia też
.br. Zbigniew Joskowski, Ostróda 2007-11-24 zjoskowski@franciszkanie.pl WWW:http://www.ostroda.franciszkanie.pl
Pozdrawiam serdecznie rodzinne strony i wszystkich przyjaciół. Gratuluje również pięknego zmodernizowanego budynku Urzędu Gminy. W odleglej Warmii oglądalem przed chwila (za pośrednictwem internetu) jego fotografię i bardzo mi się podoba. Był bardzo potrzeby, wręcz konieczny. Jestem bardzo dumny z mojej rodzinnej gminy! Z pamięcią w modlitwie. br. Zbigniew
.JUSTYSKA, SULEJÓW 2007-11-24
GORACE POZDROWIONKA DLA MOJEJ NAJLEPSZEJ PRZYJACIÓŁKI KINUSI!!! :) =* BUZIACZKI!!
.Marek, Przasnysz 2007-10-03
W Sierakowicach byłem w Szkole Podstawowej na koloniach letnich w 1975 lub 1976 roku. Pamiętam piękne jezioro w którym isę kąpaliśmy. Pamiętam również miejscowego chłopca o imieniu Franek, który często do nas przychodził. Terz powinien mieć ok 50 lat. Pamiętam ,że miał bardzo białe włosy. Chciałbym jeszcze kiedyś odwiedzić Waszą miejscowość. Pozdrawiam władze i wszystkich mieszkańców.
.Rocky, Sierakowice 2007-08-31
Moglibyście postawić w Sierakowicach skatepark?? Byłoby to dodatkową atrakcją turystyczną. pobierajcie nawet opłatę np 5 zł za dzień jazdy
.Sanjay, Dubai 2007-08-07
i want to come to sierakowice but i need visum or not? Can somebody tell me that.
.Drzewko, Świebodzin 2007-08-06 zespolaso@poczta.onet.pl WWW:http://www.aso.e7.pl
A ja zapraszam na koncert grupy A.S.O. w sobotę 11.08.07 o godz. 19.30. Mam nadzieję, że parę osób będzie zadowolonych.
.Górol z Łącka Krzysiek, Łącko 2007-07-31
Sierakowice są zajefajne!!! pod każdym względem.Pozdrowienia z Gór dla zespołu Sierakowice,Kasi K. i Pauliny K. ;D;D
.przyjaciel przyjaciela, Sce 2007-07-23
Zgadzam się z przyjacielem. mam już dość folkloru (choć jest on piękny) znam na pamieć zespoły i ich układy bo co roku jest to samo. No cóż... pewne "układy" są nie do ruszenia... A taka Krokowa na dni gminy potrafiła zaprosić MYSLOWITZ!! u nas niestety 3cio ligowe eM może być gwiazdą ...
.Anna, Nowe Bystre 2007-07-23 Anastazja_P@poczta.onet.pl
Pozdrawiamy wszystkich Tuchlinian i Sierakowiczan. Tuchlińskie Skrzaty sa w drodze do domu. Bardzo sie wszystkim góralom podobały. Do zobaczenia !
.przyjaciel, Sierakowice 2007-07-21
POZDRAWIAM SIERAKOWICZAN, chcialbym doczekac takiego momentu kiedy sierakowice zaprosza Czerwone Gitary, co uczynily katuzy w tym roku, naprawde swietny koncert i swietna przyjacielska zabawa, a unas cale wakacje nic oprocz folkloru i nocy pod gwiazdami, zero rozrywki i zero zainteresowania, szkoda ze pieniadze z naszej gminy ludzie musza wydawac w innych miejscowaoosciach:)) pozdrawiam
.Mati, 2007-06-27
Witam! Uważam że sensowne jest umieszczenie na tej stronie zakładki z ogłoszeniami. Podaję pod rozwagę administratorom.
.Mati, Sierakowice 2007-06-25 matisan@wp.pl
Witajcie! Poszukuję osób do wspólnych dojazdów do pracy w SŁUPSKU. Ze swoim samochodem, lub nie. Rzetelny podział kosztów. Dojazd na godz. 8 a powrót 16 - 17. napiszcie emalię lub dzwońcie: 607734407. Najlepiej jeśli będzie nas 5!!
.Mateusz, Sierakowice 2007-06-22
Pozdrowienia dla Dominiki G.
.Beata, Sierakowice 2007-06-16
Pozdrawiam ziomali z Sierakowic !!!
.Olaf, 2007-06-15 WWW:http://www.tanie-bilety-lotnicze.info
Wspaniałe miejsce na odpoczynek! zapraszam w moje rodzinne strony! stronka jest bardzo fajna:)
.Jola, Piotrek, Elbląg 2007-06-13
My również pozdrawiamy Cie droga Paulinko. Ciocia i wujek całują w czółko :-)
Do zobaczenia 23 czerwca na Sobótce w Gowidlinie. Buziaki pa pa
.Marcyska, kiedyś Sierakowice 2007-06-11
niechno i ja się przyłączę do grona pochlebców i miłośników naszej gminy...co prawda nie mieszkam tu już od roku ale mieszkałam przez 26 lat...i faktycznie mamy sie czym pochwalić i wiem ze tak bedzie nadal...powodzenia!!
.kamil gilmajster, białystok 2007-06-01 kamgi@onet.eu WWW:http://www.kamgi.fotka.pl
pozdrawiam sierakowice mimo że byłem u was w kwietniu to już tęsknie trzymajcie się oto moje gg 774027 niedłógo przyjade(może) pozdrawiam całą rodzine papałki trzymcie się
.br. Zbigniew Joskowski, Ostróda 2007-06-01 zjoskowski@o2.pl WWW:http://www.ostroda.franciszkanie.pl
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Sierakowic i Gowidlina. Do zobaczenia w lipcu. Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi
.Paulina, Gowidlino 2007-05-24
Pozdro dla Pauliny S. Agaty B. i Michasi Ch. Więcej takich imprez :)
.Paula:), Gowidlino 2007-05-24
Gorące pozdrowienia dla cioci Joli i wujka Piotrka z Elbląga heh :) buziaczki
.martyna, sierakowice 2007-05-14
EXTRA tak dalej
.Ewa, Cewice 2007-05-11 ewaa710@wp.pl WWW:http://www.lebork.pl
Pozdrawiam Gorąco!!!! wszystkich z Sierakowic i okolic.....=))
.ziółko, Sierakowice 2007-04-25
Sierakowice to fajna miejscowość szkoda tylko że nie ma tu ładnago placu zabaw dla dzieci z bezpiecznymi urządzeniami dla dzieci piaskownicą i ławeczkami dla rodziców. Te place zabaw, które istnieją znajdują się albo w niezbyt przyjemnym otoczeniu (obok ulicy) albo zaniedbane ;((((
.Karolina, Sierakowice 2007-04-12 karolina_86-86@o2.pl
hej bedac jednego popołudnia na spacerze zasmuciła mnie bardzo jedna przykra sprawa Chodzi bowiem o wysipisko śmieci, które znajduje sie idac w kierunku Dabrowy od ul Kopernika na północ Cos okropnego!!! Zróbcie cos z tym wkoncu tyle sie o tym mowi...Mam nadzieje ze w najblizszym czasie cos z tym zrobiie Do reszty nie mam zastrzezen Pozdrawiam
.Mark, Krynica 2007-04-07 WWW:http://www.agrolinia.pl
Z okazji Świąt Wielkanocnych Twórcom strony a także odwiedzającym życzę zdrowych, radosnych Świąt, smacznego jajka, wiosennej euforii, mnóstwo świątecznych kalorii no i mokrego śmingusa dyngusa!
.KAMIL SZ, SIERAKOWICE 2007-04-04
SIERAKOWICE SA SUPER! BARDZO JE LUBIE! EKONCU COS SIE DZIEJE BO JEST FERAJNA!!
.Zdzisław,,Wielbłąd,,Myszk, Pruszków 2007-03-31 camelcus@neostrada.pl
Sierakowice to najpiękniejsze wspomienia z dzieciństwa,teatr u Reni MYszk-Stencel,truskawki u Naczków.Pierwsza miłość...Amoja córcia Kaszubskiego nie zna Ale Może wakacje spędzimy w tym roku w Sierakowicach.Pozdrawiam całą Podgórną Karczewko,Grzenkowiczów Naczków Koszałków,Kobielów.I Całe Kasebe.Zdzisław,,Wielbłąd,,Myszk.NAPISZCIE-camelcus@neostrada.pl
.Marcin Szymczak, Starogard Gd. 2007-03-30 maro_stg@wp.pl
Pozdrowionka dla wszystkich którzy mnie znają z Sierakowic, gdzie mieszkałem ładnych parę latek i chodziłem do podstawówki, mile wspominam tamte lata- chociaż juz troche czasu upłynęło, jeśli ktos natrafi z osób mnie znajacych na ten wpis prosze o kontakt email pzdr....
.wera, ---- 2007-03-17
Strona mi się podoba tylko nic nie ma o historii kościoła św.Jana Chcrzciela.
.Marcelina, Kielce 2007-03-16 WWW:http://www.star-office.pl
Cześć!!! Wspaniała strona-jest tutaj wiele ciekawych informacji i przepięknych zdjęć. Gratulacje! Z całą moją rodzina uwielbiamy podróże. Pozdrawiam:)
.Ja, Sierakowice 2007-03-16
czy wiecie jaka jest strona parafii w Sierakowicach (ale św. Marcina)?? Jak będziecie wiedzieć to npiszcie, z góry dzięki:):)
.Edytka, Gowidlino 2007-03-15
Pozdrowienia dla byłej klasy IIIb oraz dla dzisiejszej I LOB.Pozdrawiam w szczególności Izunie,Pati,Ankę Cz,Agę,Ankę M. JESTEŚCIE SUPER:):):)
.Izka, SierakOwice =] 2007-03-14
Pozdrowienia dla Kochanej Edytki ... z Gowidlina ... =]=]
.Aurelia, 2007-03-12 WWW:http://www.rz24.pl
Witam!:) Bardzo ciekawa strona pełna przydatnych informacji. Miło spędziłam wiele chwil i z pewnością jeszcze powrócę. Pozdrawiam!!!
.mieszkaniec, Sierakowice 2007-03-11
jestem zbulewersowana tym co ostatnio dzieje się w Naszej gminie.. Radni zamiast zajmowac się sprawami ważnymi np. budową i renowacją ulic: Ogrodowej, Piłsudskiego, Polną, Podgórną Łąkowa (...) rozpatruja sprawy nieistotne!!! co to jest za Rada ? zajmnijcie się w końcu czymś ważnym!!
.Monia, Sierakowice 2007-03-08 moniczka@wp.pl
rewelacyjna stronka! bardzo rzetelne informacje, które przydały mi się do pracy:)) dziękuje autorowi! kocham Sierakowice i żal mi serce ściska kiedy pomyśle, że prawdopodobnie będe musiała je na stałe opuścić:( ale zawsze będę przyjeżdzała bo mam tu wspaniałych przyjaciół i kochającą rodzinę.. pozdrawiam cieplutko mieszkańców i sympatyków Sierakowic:)))
.Dorota, Dębica 2007-03-03 nie@mam.pl WWW:http://www.germanwings.net.pl
Witam serdecznie! Bardzo ciekawa strona pełna przydatnych informacji. Pozdrawiam
.br. Zbigórz Joskòwsczi, Òstróda 2007-02-28 zjoskowski@o2.pl WWW:http://www.ostroda.franciszkanie.pl
Pòzdrôwióm wszëtczich drëchów ze Srakòjc, Gowidlëna i òkòlégò. Niech Bóg wajé żegnô na cząd Wiôldżégò Pòstu i Wiôldżi Noce…A czej zymk sã zjawi, tej słuńce sprawi, że dżinąc mdze sniég kòmùdë…
.kamil gilmajster, obecnie białystok 2007-02-26 kamgi@wp.pl WWW:http://www.kamgi.fotka.pl
siemka wszystkim szkoda że mnie niema w sierakowicach słyszałem o jakimś nowym clubie ostro się dzieje przynajmniej jurz pewnie nie siedzą na przystanku tak jeleń to do ciebie przyjade niedłógo do was pozdrawiam wszystkich gilmajstrów i benkowskich jeśli ktoś ma ochote to moje gg 774027
.Patrycja, SIERAKOWICE 2007-02-25 patrycjaniklas@o2.pl WWW:http://www.ptusia13.fotka.pl
Ja tu bylam i wiadomosci Sierakowickie czytalam!FAJNA STRONKA NIE MA TO JAK MY CZYLI SIERAKOWICE
.Norbert, 2007-02-21 WWW:http://www.bankomaty.katowice.pl
Bardzo ciekawa strona pelna przydatnych informacji. Spodobała mi się również przejrzysta szata graficzna i mila dla oka kolorystyka. Pozdrawiam
.Klaudiusia, Roz łazino 2007-02-21
Sierakowice to bardzo fajna wiocha w której mozna sie nie źle zabawic z nie złymi ludzmi
.Edytka, Gowidlino 2007-02-21
Pozdrowienia dla kochanej Izuni która jest wlaśnie z Sierakowic:)
.Zaneta, 2007-02-19 zaneta_wroblewska@wp.pl
Mam pytanie czy w Gminie Sierakowice istnieje srodowiskowy Dom samopomocy,gdzie czas moga spedzac osoby z uposledzeniem umyslowym i czy jest wiele takim osob,gdzyz mam zamiar kupic tutaj mieszkanie i jestem terapeuta zajeciowym i bardzo chcialabym aby cos takiego powstalo,wierzcie mi Panstwo cudowna sprawa dla osob ,ktore ze wzgledu na swoje uposledzenie siedza cale dnie w domach.serdecznie prosze oopinie na ten temat na moj mail zaneta_wroblewska@wp.pl
.Dawid, s-ce 2007-02-18
Mam pytanie. Dlaczego nie ma na tej stronie żadnych informacji dotyczących koncertów w klubie Ferajna. Przecież ten klub w ciągu pół roku zorganizował więcej wydazen kulturalnych niż nasz GOK przez 5 lat. I to na wiele wyższym poziomie. W koncu mozna było usłyszeć w Sierakowicach ciekawe zespoły rockowe i nawet Jazzowe, a nie tylko wciąż te same nudne, wieśniackie kaszubskie niewiadomoco.
.Henek, 2007-02-16 WWW:http://www.sylwester.bieszczady.pl
Świetna stronka! spaniała gmina!!! pozdrawiam;)
.Igor, 2007-02-14 WWW:http://www.rentacar.bydgoszcz.pl
Bardzo fajna stronka, dużo przydatnych informacji, ciekawa grafika! Pozdrawiam serdecznie
.alcia, sieraki 2007-02-13
Sierakowice są baro fajne..bo wkoncu tu mieszkam-hehe. Rozkrecamy sie powoli, powoli...nawet clubik niezły powstał-ferajna...ogółem nie narzekam na klimacik, ludki..pozdrawiam kochane LO-kartuzy i całą paczunie! alcia-jest z wami! stronka dosyć dobra..pare materiałów sie przydało..tak trzymać!
.RENIA, SIERAKOWICE 2007-02-11
SUPER WIEŚ ALE SZKODA ZE NIEMA PKP CIEZKO SIE STAD WYDOSTAC
.***, *** 2007-02-09
pozdrowienia dla tajemniczej Martyny z Gowidlina... :P
.xx, centrum 2007-02-06
DO MIESZKANICA - dobrze wiem co czujesz, dla mnie Sierakowice tez sa najpiekniejszym miejscem na swiecie. Tylko, ze ja niestety musiałam sie z nich wyprowadzic, ALE KIEDYS TU WROCE!!! ;-) Teraz moge Ci tylko zazdroscic ;-) Pozdrawiam
.bincia, sierakowice 2007-02-02
pozdrawiam wszystkich Kamienicy Królewskiej
.forum, 2007-01-31 WWW:http://www.mlodziezowe.info
swietna stronka
.maria, 2007-01-28
Czy ktoś z Was był w tym roku na Przeglądzie Zespołów Kolędniczych? Co myślicie o tej imprezie?
.Ewa, Cewice 2007-01-24 noniia@onet.eu WWW:http://www.lebork.pl
Pozdrowienia dla Kuzynki - Patki Reeiter i całej rodziny z okolic Sierakowic!!:)) Sierakowice sa cudowne=)) ....
.Miłosz, Lubeka 2007-01-20 miloszak@02.pl WWW:http://www.centralwings.net.pl
Kiedy wreszcie będize znany program imprez kulturalnych i rekraacyjnych na 2007 rok? Będę zowu na wakacjach i jestem bardzo ciekaw na co mozna liczyć w okolicach.
.bananowa hanka, ns 2007-01-18 kiniowata86@wp.pl WWW:http://www.deskipodlogowe.tanie-materialy.pl/
witam, bardzo ładna strona, prosta i przejrzysta. zapraszam do siebie
.Paulina, Gowidlino 2007-01-17
Gorące pozdrowienia dla ukochanej kuzyneczki Joli :) Pozdrawiam ;)
.mieszkaniec, Sierakowice 2007-01-14
Sierakowice to najpiękniejsza miejscowość na świecie!! Mieszkam tu od urodzenia i bardzo się z tego cieszę. moim marzeniem jest zostanie BURMISTRZEM tego miasteczka. Tylko nie wiem czemu, zawsze gdy mówię o swych planach znajomym na ich twarzach pojawia się uśmiech...przecież Sierakowice to już właściwie miasto. Każdy turysta, przejeżdżający tak powie. Więc czemu moje marzenia nie mogły by się spełnić?? pozdrawiam mieszkańców
.tina, Łyśniewo 2007-01-13
no tak dalej gmina sie rozwija idziemy w dobrym kierunku.... najlepszy pomysl w ostatnim czasie to rozbudowa ZSPG potrzebowalismy tego a budowa idzie bardzo szybko! wszyscy ktorzy chodza do tej szkoly tak mysla!! do tego grona od tego roku ja tez dolaczylam! cieesze sie ze nie szlam gdzie indziej
.Adrian, 2007-01-13 WWW:http://www.rentacar.rzeszow.pl
Skierniewice ... bardzo fajne miasto!:) byłam i postaram się jeszcze wrócić! pozdrawiam wszystkich mieszkańcó;)
.Balbinka, Gdynia 2007-01-11 balbinka873@wp.pl
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Sierakowic.Wiem że Sierakowice są piękne ponieważ mnieszkam tam 20 lat ale tymczasowo pomieszkuję w Gdyni to miasto nie ,ma uroku jak nasza piękna miejscowoś i to jest cool dlatego tak Kocham to napsze puękne miejsce na ziemi.Buźka dla wszystkich mieszkoańców tej uroczej wsi.
.JAGODA ALA, CHMIELNO 2007-01-10 jagoda894@wp.pl
pozdrawiamy pozdrawiamy;]
.tomice, Sierakowice 2007-01-07 tomice@vp.pl WWW:http://www.tomice.info
bywalec ma troche racji, rzeczywiscie w Ferajnie dzieje sie wiele, tyle ze z drugiej strony informacje o koncertach w jednym klubie, moglyby byc zle odczytane przez konkurencje :) A ja zapraszam do mnie na stronke, gdzie znajdziecie zdjecia z kilku Ferajnianych koncertow: WWW.TOMICE.INFO Pozdrawiam!
.Ewa, Cewice 2007-01-03
Pozdrowienia dla wszystkich znajomych i nie tylko i wszystkiego dobrego w Nowym .... Roczku :)))!!!\
.admin, 2007-01-02
Jeżeli mają Państwo jakieś prośby, uwagi czy propozycje prosimy przesyłać je do nas za pomocą kontaktu na stronie, podając kontakt do siebie. Tylko wówczas mamy możliwość się do nich ustosunkować.
.bywalec, Sierakowice 2006-12-28
Witajcie! Mam prośbę do adminów portalu. Czy w dziale kultura można umieścić informacje o imprezach kulturalnych organizowanych nietylko przez szanowny samorząd??
Jest w Sierakowicach taki pub Ferajna, który z powodzeniem zajmuje się organizacją koncertów!! Przez Kilka miesięcy jego działalności zadziało sie tam więcej i na wyższym poziomie niż przez cały rok na amfiteatrze!! Dlaczego nie promować sierakowic wykorzystując ten pub? Dlaczego nie informować o koncertach jakie się tam odbywają? Przecie turyści co zaglądają na tę stronę chętnie by się o tym dowiedzieli.
Pozdrawiam!
.Karolina, Mechowo 2006-12-20 info@czarnekapelusze.pl WWW:http://www.czarnekapelusze.pl
Sierakowice to piękna miejscowaość, wspaniałay klimat, życzliwi ludzie o czym mogliśmy juz nie raz się przekonać goszcząc tam. Pozdrawiamy wszystkich zespół "CZARNE KAPELUSZE" wesołych świąt
.oskar:), sierakowice 2006-12-19 lwmg_00@vp.pl
serdeczne zyczenia swiateczne skladam calej mojej rodzinie, przyjaciolom, znajomym, kolega z parcy oraz wszystkim sierakowiczanom. zyczenia skaldam rownierz dla rady naszej pieknej gminy zwlaszcza tym ktorzy pragna ja zmienic na lepsze:) pozdrowienia i wszystkiego dobrego na BOZE NARODZENIE i Nowy 2007rok pozdrawiam

OSKAR_ LWMG:)
.ania, somonino 2006-12-13
pozdrowienia edytki f i izuni g....sierakowice to cool city ;)
.Łukasz, Żukowo 2006-12-11 lukaszala@wp.pl
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Tańczę, śpiewam, i gram w RZPiT "Bazuny" z Żukowa, od 8 lat! Tego roku brałem udział w III Europejskich Spotkaniach z Muzyką.
p.s. Przepiękna strona www.
.Justyna, Łyśniewo 2006-12-08
Sierakowice to super miejscowość spędziłam tu 3/4 mojego życia i jestem z tego dumna.......................
.PYM, Lębork 2006-12-04 pjedrzejewski@poczta.fm
Fajna stronka
.Rimot, Se-ce 2006-11-26 rimot@wp.pl
Myśle, że ferajna powinna być dostepna dla wszystkich w tygoniu do godz. 21. No a potem tylko pełnoletni. Bo całkem zakazać tego to głupota!!
.szejki junior, białystok 2006-11-26 kamgi@wp.pl
dawno mnie nie było u was ale kiedyś przyjade pozdrawiam gofiego migosa i rycha ktury ma zajefajny pub trzymajcie się pozdrówki z betonowej jungli pozdrówcie odemnie gombke narka
.Basia, Gowidlino 2006-11-24
Pozdrowienia dla całej szkoły w Somoninie! Wszczególności klasę I Tb !!!!!!!!!!trzymajmy się!!
.Angelika, Sierakowice 2006-11-22 lika112@wp.pl
Ta strona jest bardzo,bardzo interesująca i ciekawa bardzo mi sie przydała do pracy na historia o szlakach turystycznych.
.Martyna, Sierakowice 2006-11-20 martynakoszalka@wp.pl
Ta strona jest bardzo fajna. Bardzo przydałam mi się do pracy na konkurs.
.yeya, 2006-11-19
Tak świetnie, gdyby jeszcze właściciele zwracali uwagę na to, kto przychodzi do klubu i o której godzienie, a nie że dzieci z gimnazjum przebywają tam około 22-23. Przynajmniej w ciągu tygodnia.
.dawid, s-ce 2006-11-06
Wielki plus dla klubu "Ferajna". Nareszcie coś się dzieje na tej smutnej wiosce. Ciekawe koncerty, imprezy... nareszcie jest miejsce gdzie mozna sie kulturalnie zabawić, a sierakowicka młodzież nie musi spedzać sobotnich wieczorów na ławkach!! Oby więcej takich inicjatyw dla młodzieży!! pozdr.
.Palma, Gdansk 2006-11-05 leo@o2.pl
Pozdrowienia dla Andrzeja Grzenkowicza oraz innych kolegów
.koza, Sierakowice 2006-11-04 koza.gneba@wp.pl
Witam wszystkich. Wkoncu spadl snieg. Ale cos mi sie zdaje ze jeszcze jeden dzien i go juz niestety nie bedzie. Ale jak co roku zima wszystkich zaskoczyla. Tyle wypadków na drogach...normalnie masakra. POZDRAWIAM WSZYSTKICH
.kikus, 2006-11-01
pozdrowionka dla calej klasy Ia I LO w kartuzach! jestescie super!!!!!
.Zdzisław,,ielbład,,Myszk, Pruszków 2006-10-27 camelcus@.ineria.pl
Bardzo długo nie byłem w Sierakowicach dopiero w ubiegłym roku z Tatą odwiediłem miejsca gdzie bywałe na wakacjach.Grób Dziadka Jana Myszk .itpszkoda tylko że czas pozacierał ślady arodzina ...ale Jestem dumnym z Sierakoeic.Właśnie piszę ksiazke o tamtych czasach.POZDRAWIAM-Rodziny Myszk z ul Podgórnej Naczk Grzenkowiczów Stencel Moja pierwszą miłośc Bożenkę...najsmacznijszetruskawki były od naczków ! Z. Myszk
.Agnieszka S., sztokholm 2006-10-21
Pozdrowienia dla wszystkich z sierakowic . Milo poogladac rodzinne okolice. 3mta sa wszesce.
.Mulek, Cewice 2006-10-15 przemek39@buziaczek.pl
Pozdrowienia dla Kamienicy Królewskiej:)
.Jola, E-g 2006-10-10
Pozdrowienia dla Kochanej kuzyneczki Pauliny M. z Gowidlina. Buzka
.dorotka, palubice 2006-09-29
Sierakowice to najpiekniejsza wioska w Polsce.Zapraszam tu wszystkich ktorzy jej jeszcze nie odwiedzili. Faktycznie moglo byc tu wiecej klubow,ale moze kiedys...
.Myszka, lębork 2006-09-28
hejka! razem z młodą spedzałam tu wakacje. było super. uwazamy ze brakuje tu dyski ale poza tym ok.mamy nadzieje ze do nastepnych wakacji to sie zmieni bo chcemy przyjeczac i bawic sie jeszcze lepiej
.Madzia, Campbell Hall 2006-09-28 magdachoszcz@wp.pl
Pozdrawiam wszystkich znajomych z Zalakowa, a w szczegolnosci Wiole i Beate. Mam nadzieje ze niedlugo sie spotkamy,tzn,dopiero za rok. Dyskoteki w Gowidlinie sa nadal super?
.młoda, lębork 2006-09-28 mloda1612@buziaczek.pl
sierakowice to fajne "miasteczko". jestem tam co roku na wakacje i jest super. a tego roku bylo jeszcze lepiej!! pozdrawiam wszystkich którzy zadbali o to abym sie nie nudziła:-))
.Lucy, 2006-09-28
Fajna stronka, ale aktualizujcie ją... Pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców Sierakowic. Bywam tu od czasu do czasu i muszę przyznac, że za każdym razem widzę jak wioska ta zmienia się...i to na lepsze!!! Dobra robota!!!
.Alunia, Kamienica Królewska 2006-09-27
Pozdrowionka dla mieszkańców Sierakowic
.Michasia, Gowidlino 2006-09-26
Pozdrowienia dla byłej klasy IIIb :) i dla świetnej nowej I lp
.dawid, S-ce 2006-09-24
Dlaczego mam dziwne wrażenie ze nic na tej stronie sie nie dzieje? kilka newsów a poza tym zero nowosci i uaktualnień... nawet księga gości chyba zamarła
.Znajomy, 3miasto 2006-09-23 hehe@aol.uk WWW:http://www.aha.aol.uk
W te wakacje bylem w chmielnie zapoznalem fajna girl.Nom super chyba za rok tez tam przyjade ale z wieksza ekipa.Bye buziaki wiadomo dla kogo:)
.Wodzu, Pruszków 2006-09-20
Byliśmy tam w te wakacje. Miejscowość jest spoko i ma fajne knajpki. Ogólna ocena 4+
.Karolina, Bytów 2006-08-20
Siemuś:) Gorące Pozdro dla wszystkich Mieszkańców Sierakowic :))
.Złodziej Zapalniczek, Sierakowcie 2006-08-15
GOK wielki żal do was o imprezy w tym roku w Sierakowicach... :( to było dno w porównaniu do sąsiednich miast jak Lębork czy KArtuzy.. chodzi mi mianowice o zespoły... jedyni Ścigani byli fajni na Nocy pod gwiazdami reszta nic :(
.przemcio, Sierakowice 2006-08-15
Sieraki powoli powoli coś tu się robi, mozolnie wręz z oporem powstają nowe ośrdoki kulturowe.
Sam jestem młodym człowiekiem i wiem jak potrzeba tu tego typu organizacji .
Pozdrawiam Alicje D. bravo.
.Nela, Bytów 2006-08-14
Sierakowice są super!Jest to małe miasteczko, ale napewno lepsze niż Bytów,Lębork, Słupsk itp.
.Patryk, Pleszew 2006-08-10 suhyfree@yahoo.com
Witam bylem w zeszlym tygodniu w Sierakowicach i okolicach na weselu polaczonym z wczasami:) Poprostu jest tam pieknie i wspaniali ludzie tam mieszkaja!!!! Od teraz moje pierwsze miejsce zdobyly Kaszuby:) Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do odwiedzenia uroczego miejsca!!
.Kamil, Białystok 2006-08-09 kamgi@wp.pl
pozdrawiam sierakowice moje rodzinne miasto i moją mame dorote benkowską
.ewcia, Gdańsk 2006-07-19 ewaaaaa7@wp.pl
pozdrowienia dla mojego misia z którym bawiłam sie wspaniale na dysce z sobote 15-07-06. całuje
.Marta, Gow. 2006-07-19
Aga i Anka, pamiętajcie o tym co mi obiecałyście :-)
.Martyna, Gowidlino 2006-07-19
Pozdrawiam Anke, Agę, Paulinkę, Julkę, Agnieszkę, oraz Krzyśka, Damiana i Adasia :-) PS. Mam nadzieję, że takich imprez będzie więcej... :-)
.Paula, Elbląg 2006-07-10
Pozdro dla kumpli z Gowidlina KIkusa Marleny Anki Edyty Kamila Dzanczola i Darka :)
.Paula, Elbląg 2006-07-10
Pozdrawienia dla koleżaneczek z Gowidlina Michasi i Madzi:)
.Gocha, Sierakowice 2006-07-09
pozdrawiam dziewczyny z gowidlina (zwlaszcza panie z nr. 5, 6 i 7). Mam nadzieje, ze niedlugo sie spotkamy- musze z wami pewna sprawe zalatwic. . . Bojcie sie!!!
.Magda, Gowidlino 2006-07-08
Jest mi niedobrze i jest mi źle gdy z moją klasą rozstaje sie !
pozdrowienia dla całej klasy III b
.Renault, Sierakowice 2006-07-06
a jak tam szkoła w Tuchlinie? Są daleko z robotą?
.Koleś;), Sierakowice 2006-07-03
Pozdroffionka dla Dominisi G. Karoliny M. Dominiki M. Weroniki L. z Sierakowic. Kocham was wszyskie! MOże kiedys wam powiem kim jestem i z którąś z was sie umówie. pa;*
.br. Zbigórz Joskòwsczi, Òstróda 2006-07-03 zjoskowski@o2.pl WWW:http://www.ostroda.franciszkanie.pl
Teli bëlnygò sã dzeje w Srakòjcach i òkòlim. Pòzdrôwióm wszëtczich drëchów z gminë Srakòjce. Niech Bóg wama dobrze darzi w nën latny czas i na wiedno. Do ùzdrzeniô w Gòwidlënie…i w Sjunowie na òdpùsce kaszëbsczim
.Kuba, Daniel i Łukasz, gdańsk 2006-06-30
Wakacje się rozpoczęły w związku z czym niedługo zawitamy w gowidlinie! Pozdrowienia dla Madzi Paulinki i Michasi. Może tym razem uda nam sie wspólnie wybrać na dyskotekę... A wtedy to zaszalejemy!!!
.Anula, 2006-06-22
Czemu w Sierakowicach juz nie ma Festiwalu Folklorystycznego?? prosze o odpowiedz
.Marlena, Gowidlino 2006-06-20
Pozdrowienia dla kochanej Martyny! Już niedługo miesiąc spokoju. . . :)) BuZiAkI:* PAPA
.kikus, 2006-06-20
pozdrawiam moje najlepsze przyjaciolki: Marlenke i Edytke! i oczywiscie wszystkich Aryjczykow: anke, iwone, kodzaka, dzanczola i kamila:) SIEKIERA, SIEKIERA!!!!!!
.magda, gowidlino 2006-06-17
pozdrowienia dla Paulinki, Michaśki i Bernadki. Już niedługo wakacje. W tym roku będą wyjątkowo udane...(czuję to):))
.Martyna, Gowidlino 2006-06-13
POZDROWIENIA DLA NAJBARDZIEJ ZWARIOWANEJ DZIEWCZYNY - Marlenki :0
.oko, sierakowice 2006-06-11
W zupelnosci zgadzam sie z panem tomspeed, który złożył swoja wpis na tej stroni! Jesteśmy jedna z najbogatszych, jeżeli nie najbogatsza gmina w polce a w naszej wiosce jest tylko jedna PRZYZWOITA restauracja w centrum Wozniak, poza tym mamy godna pochwalmy pizzerie w tym ze centrum i jeszcze jedna na rynku, gdzie znajduje sie obskurna restauracja, ale cóż, co może właściciel, jeżeli gmina nie sprzyja inwestorowi, który zamierzali odnowić i kompleksowo wyposażyć stara restauracje- widać ktoś gdzieś czegoś nie dal albo nie dostał.
W tak dużej wiosce nie możemy się poszczycić ani jednym pubem- przyzwoitym, możemy tego pozazdrościć np. Kartuzom, oni wiedza ze ich młodzież ma gdzie iść a nie tak jak częściowo nasza młodzież musi chodzić po parku i wtedy są zaraz takie brzydkie artykuły jak artykuł pana/pani A K.
Uważam ze może pomoc w organizacji czasu mlodziezy niż w ich nieustannym krytykowaniu, niekiedy sami- my dorośli, nie zachowujemy się lepiej.
.Marlenka, Gowidlino 2006-06-10
Pozdrowionka dla Kikusa, Edytki, Paulinki, Madzi, Kamila, Darka, Dżanczola, Kodżaka i pogromcy patyczaków :) :) :)
.Martynka, Gowidlino 2006-06-10
Pozdrawiam całą klasę 1d LO, a w szczególności Madzię i Olke :))
.misiu, lebork 2006-05-30
sierakowice są piękne podziwu dla wójta dobry człowiek z niego nikt by nie wyprowadził tak sierakowic oby tak dalej pozdrawiam -misiu
.tomspeed, 2006-05-25 tomspeed@vp.pl
mam nadzieje ze moj poprzedni wpis zostanie opublikowany w stanie nie zmienionym. W przciwnym razie mege podejrzewac ze prawda kogos w oczy kole.
.tomspeed, Sierakowice 2006-05-25 tomspeed@vp.pl
zastanawia mnie artykul niejakiego "A. K." w majowym wydaniu "Wiadomosci Sierakowickie" o tytule "Jeszcze jedna wada". Twierdzi ta osoba ze nie nalezy narzekac, albo, ze nie ma na co.zakladam ze jest autor jest osoba w srednim wieku, majacy rodzine. Pytam sie wiec czy jest w stanie zaprosic swoja zone, dzieci gdzies na kawe, obiad itd. w sierakowicach? jezeli bedzie chcial mi odpowiedziec to proponuje sprawdzic wczesniej wszystkie mozliwosci. Pytam sie, co ma zrobic mlodziez w porze wieczornej? czy ma czekac zamknieta w domach do jakichs sobótek czy nocy pod gwiazdami? czy moze podpalac kosze przyuliczne z braku jakiegos miejsca do spedzania czasu. starsza mlodziez chcialaby gdzies wyskoczyc na piwko, chodzi mi o kulturalne zachowanie, ale nie ma gdzie. pozostaje wiec im tylko swierze powietrze ale i tu popisuje sie policja. moze przestalbym krytykowac, a zaczal chwalic. owszem, moze jest i za co. tylko boje sie ze wladajacy spoczna na laurach i bedzie tak samo jak wczoraj. czyli nijako. podaje meila. mozna mi na niego odpisac. proponuje o glebsze zastanowienie sie osobie "A. K." zanim napisze takie ochydztwo w gazecie, chyba w celu wypelnienia wolnego w niej miejsca.
.martynika, 2006-05-21 martyna.glazik@wp.pl WWW:http://www.amicus.tuchola.pl
pozdrowionka dla agi :P;P;P;P;P
.oko, ------------ 2006-05-16
glowa do gory jezeli wierzysz w to ze Bog jest. obejrzyj sie w kolo mieszkasz w tak pieknej miejscowosci ze powinienes byc usmiechniety
.Dominika, Sierakowice 2006-05-12
Bardzo podobają mi się Sierakowice . Pozdrawiam całe Sierakowice !
.ZzZ, Sierakowice 2006-05-08
Faktycznie! Sierakowice śa najpiękniejsze! Ale mogłyby byc jeszcze bardziej, gdyby było więcej miejsc rozrywkowych :( Gdzie młodzież ma spędzac wolny czas ??? I place zabaw dla dzieci tez oczywiście by się przydały, bo w końcu u nas jest najiwekszy przyrost naturalny w calutkiej Polsce... Ale nasze władze chyba ot ym zapomniały... Katastrofa! Więcej rozrywek!!!!!!!!!!
.ktos, sierakowice 2006-05-07
pozdrowienia dla kzika natali anity mariusza i wszystkich pozostalych znajomych z sasiedniej gminy LINIA, mam nadzieje ze juz nie dlugo sie znow zobaczymy....i do zobaczonka
.Sebastian, Gdańsk 2006-05-07 manchester_united@op.pl
To najpiekniejsze miejsce na ziemi!!! Kocham tu przyjeżdżać.
.kalowski, pleszew 2006-05-04
Niezla stronka. Kaszuby są OK!
.Aga, warka 2006-04-29 WWW:http://www.nlpszkolenia.pl
Bardzo interesujący serwis.
.Paweł, Warszawa 2006-04-23 kateaa@ehaker.pl WWW:http://www.ehaker.pl
Bardzo ciekawa strona. Podoba mi się wykonanie i wygląd. Warto było odwiedzić. Polecam Każdemu. Oby więcej takich stron.
.m., 3miasto 2006-04-21 orkanrumia@o2.pl WWW:http://www.orkan.rumia.net
Witam, fajna stronka. Przy okazji chcialem zapytać się czy ktoś orientuje się gdzie jest boisko drużyny GTS Tuchlino??
.kikus, 2006-04-19
pozdrowionka dla wszystkich kumpelek z gowi oraz dla calej klasy III b wraz z pania Adela (wychowawczynia) niedlugo zabawa zakonczeniowa (ostatnia wspolna zabawa)MUSI BYC SUPER. byle do wakacji. a wtedy...:)))
.Majka, Wroc 2006-04-19 unaco@op.pl WWW:http://www.nurkowanie.wroc.pl
Super stronka, polecam!
.Aneczzka, Grudziądz 2006-04-18 mowmimyszka@o2.pl WWW:http://www.grudziadz.pl/
Chciałam zapytac czemu juz w Sierakowicach nie ma Miedzynarodowego Festiwalu Folkloru? Prosze o odpowiedz. Z góry dziękuje
.Awent, Sierakowice 2006-04-18 Awent66@wp.pl
Bardzo się cieszę wręcz jestem dumna ,że od urodzenia mieszkam w Sierakowicach. Teraz, kiedy jestem już dorosła i mam dzieci dostrzgam ile jeszcze powinno się zmiienić w naszej miejscowości a w szczególności powinno się coś robić w kierunku dzieci. Jesteśmy jedyną gminą w Polsce, gdzie przyrost naturalny jest największy a teraz postawię pytanie Władzom gminy - GDZIE TE NASZE DZIECI MAJĄ SIĘ BAWIĆ, GDZIE SPĘDZAĆ CZAS NA ŚWIEŻYM POWIETRZU? Od lat, jak tylko pamiętam jest Park dla dzieci lecz jak on Wygląda !!!!!!???? - Ptasie odchody na Huśtawkach, jedynej ławce a o stanie technicznym huśtawek i innych do niczego podobnych (chyba) drabinek wydaje się,że nigdy się nie troszczono. Owszem można było zauważyć kolejne warstwy farby olejnej (odpryskującej po jakimś czasie), grabiących liści uczniów i koszenie trawy po miesiącu, gdy trawa dochodziła do kolan. To obraz mojego ćństwa, proszę Władze Gminy, żeby i moje dzieci nadal nie oglądały i nie zachowały w pamięci takiego widoku.
PS. Rok temu w "Wiadomościach Sierakowickich" (Nr. 4/ 2005) podjęłam ten temat, wówczas zapewniono wszystkich czytelników, iż (cyt.)"zaplanowana jest Sierakowicach budowa placu dla dzieci. Wykonano projekt tego placu. Będzie on zlokalizowany na części placu z amfiteatrem (...) . Zaplanowana jest alejka dla dzieci jeżdżących na rolkach, ławki dla opiekunów, drewniane urządzenia dla dzieci i piaskownice." (koniec cyt.) CZY KTOŚ WIDZIAŁ TEN PLAC ZABAW DLA DZIECI????? KOCHANA GMINO DBAJCIE O NASZE DZIECI!!!!!
.Jola, Elbląg 2006-04-18 jolita1@wp.pl
Przemek dzieki za pozdrowienia. Ja rowniez Cie pozdrawiam i rodzine. Kiedy przyjezdzacie do Gowidlina????
.Asia, Sierakowice 2006-04-18
Wszystkim Wesołego po Świętach :-)))
.Weronika, Sierakowice 2006-04-15
Choć mieszkam w Sierakowicach , Sierakowice się mi nie podobają , ciągle budują się nowe domy i sklepy . Sierakowice są podobne do miasta . Pozdrawiam całe Sierakowice !
..Wiesia, Szklana 2006-04-13 wiesia50@poczta.fm
Taaaak Sierakowice to fajna miejscowoś. Widzę, że wszystkim sie podoba :-) Ale do Szklanej też zapraszam :-)
.Asia, Sierakowice 2006-04-13
:-)))
.Przemek, Dortmund 2006-04-12 Kalla23@gmx.de
Pozrowienia dla najpiekniejszej wsi.
Pozdrowienia dla Marcina Mielewczyka z Gowidlina y rodzine.
Pozdrowienia tez dla Bartka, aga y jolke z Elblaga.
rybka caluje ciebie!!! :-)
Przemek 23, Dortmund
.Ignac, Ekwador-srodek swiata 2006-04-12 kitsvd@hotmail.com
Pozdrawia syn ziemi sierakowickiej pracujacy i mieszkajacy na srodku swiata w Ekwadorze, ameryka Poludniowa, kaszëba z Tëchlëna
.Bernadka, Gowidlino 2006-04-10
Siemka!Pozdrowienia dla całej IIIb Gimnazjum z gowidlina!!!!
.jbork, Przywidz 2006-04-10 jbork@o2.pl WWW:http://www.jmbork.republika.pl
Pozdrowienia dla wszystkich strażaków z OSP Sierakowice.
.Kuba Daniel Łukasz, Gdańsk 2006-04-09
Pozdrowienia dla koleżanek z Gowidlina
.Koledzy, Gdańsk 2006-04-09
Pozdrowionka dla Michasiuni, Paulinki i Madzi. Nie wierzyliśmy,że na świecie są jeszcze takie super dziewczyny jak wy. Mamy nadzieje, że jeszcze kiedyś się spodkamy. :) DOZOBACZENIA
.Kamilo, sierakowice 2006-04-08
Sierakowice to piekna wieś!!
.HELLBOY, 2006-04-05
MOGLA BYC W SIERAKOWICACH DYSKOTEKA I SKATEPARK
.Blanka, Kaszuby 2006-04-04
Bardzo się cieszę, że wielu osobom tak bardzo podoba się nasza gmina. Myślę, że juz niedługo będzie tutaj coraz mniej gości ze względu na unoszący sie smrodek z płynących "rzeczek ścieków" do pięknych jezior we wszystkich wioskach gminy a szczególnie w Gowidlinie.
.Dominika, sierakowice 2006-04-02
Sierakowice to pękna duża wieś kocham ją bo mieszkam tu od urodzenia! Pozdrawiam wszyskich moich qmpli i qumpelki!!
.Paula, Gowidlino 2006-03-31
Pozdro dla Kamila G. Kingi K. Marlenci Madzi i oczywiście dla pogromcy patyczaków!!! :)
.Paulinka, Gowidlino 2006-03-31
Pozdrowienia dla wychowawczyni kl.IIIb pani.Adeli Wenta :)
.Paulinka, Gowidlino 2006-03-31
Pozdrowionka dla kumpeli z ławki Michasiuni Ch. :))
.XXX, Gowidlino 2006-03-31
Pozdrowienia dla pakera z III b (lol) :)
.Maciej, sierakowice 2006-03-30
według mnie w naszej wiosce brakuje skate parku ale poza tym je st ok
.Tomek Leszczyński, Załakowo 2006-03-30 neoleszczyk@o2.pl
Pozdro z Załakowa od,, Dobrich druchów''
.Mundek, Wejherowo 2006-03-29 emnet@o2.pl
Mam wielką sympatię do tego miasta, często bywałem z moją Mamą, u ciotki. Na cmentarzu pochowany jest mój wujek Bernard Michałka.Akurat otrzymałem prośbę z archiwum AK w Toruniu, aby przesłać jego zdjęcie. Mam prośbę o zdjęcie samej podobizny z pomnika aparatem cyfrowym i przesłanie mi tego pliku. Rodzina nie dyponuje żadnym zdjęciem.Z góry dziękuję życzliwemu człowiekowi.
.:), lębork, 2006-03-24
Kto zna ziegiertów z gowidlina???,
.xxx, gowidlino 2006-03-24
Pozdrowienia dla IIIb gimnazjum.
.EDYTA, GOWIDLINO 2006-03-23
Pozdrowienia dla klasy IIIB (DOZOBACZENIA JUŻ JUTRO)
.Marlena, 2006-03-21
Pozdrawiam całą klasę 3 b gimnazjum z Gowidlina
.znycheny, Gowidlino 2006-03-21
A teraz pozdrowienia dla super chłobaka- JOŁCHY
.Zjop, Gowidlino 2006-03-21
Pozdrowienia dla wszystkich ziomali!!! Zwłaszcza dla klasy III b gimnazjum.
.Jola, Elbląg 2006-03-21
Dzieki wielkie Marcinowi i Pauli z Gowidlina za pozdrowienia Przesylam wam tysiac buziakow i musze powiedziec ze nie moge sie doczekac wesela Marcina.Ale bedziemy sie bawic :-) pozdrawiam trzymajcie sie
* * buźka * *
pa
.Marlena, 2006-03-19
Hej! Pozdro dla koleżanek z Gowidlina, no i oczywiście, dla pogromcy patyczaków! ;))Pozdrawiam serdecznie ! ! !
.Aga, Tuchola 2006-03-19 agnieszka.guzinska@wp.pl WWW:http://www.amicus.tuchola.pl
Witam pięknie, Stronka ciekawa, przejrzysta, biezące informacje. Zapraszam do odwiedzin..
.Adam, Sierakowice 2006-03-14
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do udziału we MSZY ŚW. W NIEDZIELĘ!!!
.Feliks, Sławno 2006-03-14 hus11@wp.pl
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców gminy, a sszczególnie Gowidlina, gdzie spędzałem wiele fajnych przygód wiele lat temu. Pozdrawiam osobno rodzinę Suchtów. Feliks Kryszewski.
.LmWg, sierakowice 2006-03-09
LIST OTWARTY

DO REDAKCJI WIADOMOŚCI SIERAKOWICKICH


Droga Redakcjo!!! 09,03,2006 SIERAKOWICE


Jestem systematycznym czytelnikiem Naszej gazety i z przykrością musze stwierdzić, iż zasmuciło mnie ostatnie wydanie WS tj. NR2 (188) Rok XVIII luty 2006roku.
Zasmuciło mnie brak ważnych dla mnie jak i dla moich bliskich i znajomych informacji.
Piszecie Państwo dużo o ZPiT Sierakowice- słusznie, bo mają swój jubileusz i należy im sie miejsce poświecone w gazecie, piszecie o dniu seniora- słusznie należy sie naszym kochanym dzidką miejsce w gazecie za ich ogromne znaczenie w naszym życiu, piszecie o Ks. Łosińskim, o gwiazdorach, sporcie, wiadomościach ze szkół...i o wiele innych mało ważnych rzeczach a zapomnieliście o kimś, kto był a dla mnie nadal jest bardzo ważny ks. mgr kan. Ryszardzie Słomowicz. Dwa nekrologio umieszczone na pierwszej stronie są widoczne i informują o śmierci tak ważnego dla całej naszej gminy i nie tylko gminy, człowieka, kapłana. Czyż jest aż tak wielkim problemem napisać cos o Czcigodnym Dziekanie? Tyleż dobrych rzeczy zrobił dla nas wszystkich!
Piszecie o księżach, ale po latach jak już wszyscy o nich piszą, aby podtrzymać sprzedaż gazety!!!

Szanowna Redakcjo
Jeszcze nie tak dawno pamiętam jak po śmierci P Lis, ukazał sie obszerny artykuł o niej samej, o jej wielkoduszności i dobroci, nie zaprzeczam, ze tak nie było, ale czyż ks. Słomowicz nie jest na tyle ważny, iż należy Mu sie troszkę więcej uwagi...???!!!!
Mam nadzieje ze artykuł, o którym wyżej pisze nie była spowodowany innymi zewnętrznymi bodźcami.....!!! Czyż Pani Lis była powodem nawrócenia większej ilości osób niż ks. Słomowicz. Może jej cierpienie nie było daremne, ale cierpienie ks. Dziekana dwa razy!
Mógłbym pisać o wielu rzeczach, których redakcja pisze a są naprawdę nie potrzebne.
Zadajmy sobie pytanie ILE OSÓB Z NAS NAWRÓCIŁ KS SŁOMOWICZ?
Przez tyle lat był w śród nas a teraz my nie mamy nic do powiedzenia na jego temat oprócz dwóch śmiesznych nekrologów. On chrzcił nas, spowiadał udzielał komunii, ostatniej posługi, błogosławił na drogach naszego życia i wyciągał do nas wszystkich rękę.
Zapraszaliśmy go na ważne uroczystości a teraz bez słowa zapomnieliśmy o Nim i o tym co zrobił!!!
Zdziwiony jestem, iż ja młody człowiek niespełna 20lat widzę taki problem a dorośli ludzie nie!?
Czyż światem rządzi pieniądz….
Przepraszam tych, których mój list mógł urazić. Przykro mi jednak uważam ze mamy powinność poinformować wszystkich o tym, co ważnego zrobił dla nas ks.Słomowicz.
Księże dziekanie pragnę Cię w tym liście przeprosić za brak docenienia ze strony innych i powiedzieć ze dla mnie i dla mojej rodziny zawsze byłeś i będziesz kimś wyjątkowym!
Niech Bóg Wszechmogący da Mu życie wieczne.


LmWg
mieszkaniec Sierakowic
.Wiesia, Szklana 2006-03-09 wiesia50@poczta.fm
Sierakowice to bardzo fajna miejscowoś i ta stronka też niczego sobie:-) Pozdrawiam wszystkich a w szczególności rodzinę Gojtowskich i całą wieś Szklana!!!
.Agnieszka, Tuchola 2006-03-06 agnieszka.guzinska@wp.pl WWW:http://www.amicus.tuchola.pl
stronka ciekawa, przejrzysta. zapraszam do nas..pozdrawiamy
.w, sierakowice 2006-03-05 WWW:http://www.gerlej.pl
idzie wiosna a w sierakowicach najpiekniej jest wlasnie wiosna! zeby jeszcze te sniegi zginely,
pozdrawiam wszystkich
.Amicus, Tuchola 2006-03-02 WWW:http://www.amicus.tuchola.pl
pozdawiamy serdecznie i zapraszamy do odwiedzenia "nas"..
.dawid, starogard 2006-03-01
pozdraeiam sonie jestem z starogardu dawid ten co był na piłce ręcznej naro
.mjki, sierakowice 2006-02-27
jaka t pustka bez Ksiedza Dziekana Ryszarda Słomowicza...:(
.andrzej, warszawa 2006-02-25 kancelaria.ab@wp.pl
Mieszkam w warszaw
ie moj ojciec i cały ród pochodzi z sierak
owic szukam lewinski
ch i Gostkowskich
kancelaria.ab@wp.pl
.andrzej, warszawa 2006-02-25 kancelaria.ab@wp.pl
Mieszkam w warszaw
ie moj ojciec i cały ród pochodzi z sierak
owic szukam lewinski
ch i Gostkowskich
kancelaria.ab@wp.pl
.Siostry, Kościerzyna 2006-02-23
Ktoś szukał rodziny Pawelczyk??? ci z kamienicy to chyba moi dalecy krewni... pozdrówki dla załakowa, kowali i kawelek:) hihi
.Paula, Gowidlino 2006-02-22
Pozdrowienia dla kuzyneczek z Elbląga!!! Kiedy przyjedziecie?? :((
.WEMJ, sierakowice 2006-02-20
niech Bóg Wszchechmogący da szczeście wieczne naszemu czcigodnnemu ksiedzu dziekanowi Ryszardowi Słomowicz. Ufamy iż w krainie Życia niedona cierpienia jakiego doznał na ziemskim padole. Spoczywaj w pokoju-Panie Twój sługa, a jego ministrant
.Paula, Gowidlino 2006-02-17
Pozdro dla ziomali z Gowidlina a w szczególności dla klasy IIIb. To nasz ostatni rok razem!!!!! :( ale mam nadzieje że na zakończeniowej iprezie się zabawimy!
.Skallarus, Kwidzyn 2006-02-12
witam, Dzis mialem mozliwosc obejrzec mecz siemianowice-kwidzyn. Fajna macie trenerke :) siwtna kobieta, bardzo mila i sympatyczna a zarazem skromna i wesola :) Miło mi sie z nia rozmawialo. Pozdrawiam
.Marlena, Gowidlino 2006-02-11
Hejka! Pozdro dla Madzi i Pauli z Gowidlina!!! P.S. Dziś będziemy się bawić
.Oka, Lębork 2006-02-11
Pięknie, pięknie! Pozdrowienia dla Wszystkich Kaszubów!
.Marlena, Gowidlino 2006-02-09
Pozdro dla całej klasy 3 b z Gowidlina- ludzie to nasz ostatni rok! :(
.Paula, gowidlino 2006-02-09
Pozdrowienia dla Madzi i Marlenki :)
.Marlena, Gowidlino 2006-02-09
pozdrowienia dla Paulinki M. z Gowidlina! Mam nadzieję, że spotkamy się w sobotę w tropicanie!!!
.Słoneczko, cieszenie 2006-02-09
bardzo przydatna strona. Autorowi wielkie dzięki za nia., Pozdrowienia dla wszystkich.:-)
.Remi, Bydgoszcz 2006-02-06 Remi@mpn.pl
Pozdrowienia dla wszystkich wedkarzy, z którymi startowaliśmy w zawodach wędkarskich 2 lata temu na jeziorze Mienino. Remigiusz i Maciej Busiakiewicz oraz Agnieszka Balcerek - mistrzyni Polski w wędkarstwie spławikowym z Bydgoszczy
.Słuchacz uważny, Sierakowice 2006-02-05
Witam! Pozdrawiam serdecznie KZPiT Sierakowice i dziękuję za wczorajszy pezrpiękny show! Miło było znów zobaczyć sterą ekipę! Aż się łezka zakręciła! Doskonale!!
JEdnak mam zastrzeżenia do dźwiękowca o którym pisaem już wcześniej! Jemu słoń na ucho nadepnął, i robił wszystko by zepsuć odbiór i rozwalić bębenki uszna słuchaczy! Proszę pana! Niech pan wreszcie skuma że głośniej wcale nie znaczy wyraźniej!! Może ktoż pomyśli by pana zamienić na kogoś kto jest w stanie to pojąć! Amatorszczyzna na takiej imprazie to wstyd!!
.Kasia, wieżyca 2006-02-03
Fajna ta wasza miejscowość tylko trochę za bardzo jest zanieczyszczone powietrze.
.Kinia, GDAŃSK 2006-01-13
Sierakowice-najlepsze!!!
.Marcin M i Krystian, Gowidlino 2006-01-11
Pozdrowienia dla Jolki, Bartka z Elbląga wpadnijcie na BROWARA czekamy PAPA
.szu, 2005-12-26 WWW:http://www.zarabiaj.net
Pozdrawiam twórców!
.Chłoapak z Wejherowa, Wejherowo 2005-12-25 bbartezz87@o2.pl
Witam.Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Sierakowic. Fajną macie stronkę... gminną, Zwłaszcza informacje o sporcie się ostatnio pojawiły. Brawa dla Sierakowic.. Oby tak dalej... Sport to podstawa.
.Aśka, Sierakowice 2005-12-22
Mieszkam tu od urodzenia kocham Sierakowice
.Piotr M., 2005-12-17
Pozdrawiam Kamienice Krolewska i rodzine Pawelczyk..
.ELA, Pomorskie 2005-12-17 ela@poczta.onet.pl
Pozdrawiam mieszkańców wspaniałej gminy
.METIUX330, Sierakowice 2005-11-28 metiux330@o2.pl
Sierakowice są najfajniejsze na swiecie(a zwłaszcza w zimie)
.natalia jankowska, sierakowice 2005-11-26
Sierakowice są Piękne i są Super Pozdrawiam Wszystkich Kaszubów
.br. Zbigórz Joskòwsczi, Òstróda 2005-11-18 zjoskowski@o2.pl
Baro mileczno pòzdrôwióm wszëtczich mieszkańców gmine, òsoblëwie rodnëch Srakòjc. Ceszã sã, że starna jinternetowô przeżiwô swój rozwij. Mòże nalôzł bë sã plac na ny starnie na kùlturã: poezjô, wicy kaszëbsczich sztëczków mùzicznëch, prezentacjô binów (chtërne w gminie na gwes są), òdjimczi dokôzów żłobiôrzów, białków, co robią kaszëbsczé wësziwczi – takô prezentacjô srakòwsczich artistów i ùtwórców. Jeżle chòdzy ò dzél lëtëracczi, z chãcą dołożã swòjã cegłã.
Pòzdrówk!
.Irek, Kczewo 2005-11-14 irek@wp.pl
pozdi dla klaudyny zoły z sierakowic z ulicy kartuskiej ktora kocham
.r*i*m*o*t, sierakowice 2005-11-13
szkoda że gs nie buduje na runku!! wtedy sierakowice byłyby pięke!! ALE WSZYSTO MOŻE SIE ZDARZYĆ
.Henryk Mościbrodzki, Gliwice 2005-11-13 kooperatywysocjalne@interia.pl WWW:http://www.kooperatywysocjalne.fora.pl/
Serdecznie pozdrawiam mieszkańców gminy Sierkawice i zapraszam na internetowe Forum animatorów autentycznej spółdzielczości socjalnej w Polsce.
.tomice, Sierakowice 2005-11-03 WWW:http://www.tomice.prv.pl
Fajne te nasze Sierakowice, ale szkoda ze nie ma ani jednego ciekawego pubu. Pozostaje miec nadzieje, ze w koncu cos powstanie, bo Bar na parkingu to juz nie bardzo :))))
Poza tym poraz kolejny zapraszam na moja stornke: www.tomice.prv.pl i wpisywanie sie do mojej ksiegi gosci.

Pozdrawiam Tomek
P.S. Dzieki Skatman.
.br. Zbigniew Joskowski, Ostróda 2005-10-30 zjoskowski@franciszkanie.pl
Baro sã ceszã, że tak wiele bëlnygò sã dzeje w mòjich kòchanych rodnych Srakòjcach. Pòzdrôwióm wszëtczich mieszkańców gminë, òsoblëwie Gòwidlëna i Srakòjc. Niech Bóg Wama błogòsławi!
.Stefan, sierakowice 2005-10-29
Sierakowice to fajoska miejscowość mieszkam tu od 35 lat i bardzo mi sie tu podoba najfajniejsze sa festyny!!!!!
.Piotr, Gdansk 2005-10-29 piotrek40@hotmail.com
Witajcie kto pomoze mi znalesc kontakt z rodzina Pawelczykow z Kamienicy Krolewskiej...
.FISHERMAN, Sierakowice 2005-10-25 wedkarz16@op.pl WWW:http://www.haczyk2005.republika.pl
Jestem stąd i kocham te strony. Nigdzie nie ma tak niesamowiego klimatu jak u nas. No i do tego te wspaniałe jeziora... Nic dodać nic ująć. Sierakowice są wielkim darem od Boga.
.Aśka, sierakowice 2005-10-14
Lubie te nasze Sierakowice..Pewnie,ze brakuje tutaj wiele np;jakis imprez dla mlodzieży,lokali i najwazniejsze;gdzie maja bawic sie dzieciaki?Ogród Jordanowski?hm...bez komentarza.Przydalby sie jakis plac zabaw albo park z prawdziwego zdarzenia.Niestety,odnosze wrazenie,ze dziecmi nikt tutaj sie nie przejmuje..
.halina, Paczewo 2005-10-12 alexx1006@wp.pl WWW:http://www.wp.pl
Pozdrowienia dla Paczewiaków
.KAZIK2005-08-18, LODZ 2005-10-04
PIEKNA MIJSCOWOSCPIATY RAZ KAMIENICA KROLEWSKA OK
.tom, Sierakowice 2005-10-03 www.a-g-10@wp.pl
Podoba mi się , bo tu mieszkam.
.myśliciel, Mrozy 2005-09-30
nie mieszkam w Sierakowicach,ale uważam że jest to miejscowość jek żadna inna :]
.Dorota, Kościerzynaq 2005-09-27 dodo212@wp.pl
Hmm..sierakowcie są cudne a chłopacy z tej miejscowości jeszcze lepsi.. A tak wogóle to zróbcie coś dla młodych ludzi...może jakiś porządny ''pub''...?!Pozdrawiam. :)
._RaFaL_LeBoRk_, Lębork 2005-09-20 pan.b@op.pl
Choc mieszkam nie daleko to jeszcze nigdy nie bylem w sierakowicach.Niedlugo sie do was wybieram na jakas super imprezkę mam nadzieje ze pozytywnie mnie zaskoczycie.Po powrocie napisze jak bylo.NaRa
.agnieszka, smolniki 2005-09-13
hej
.Halina W., Toruń 2005-09-12 halinawasniewska@wp.pl
od dzisiaj wiem że macie stronę >Cieszę sie .Proszę o wiecej wiadomości - aktualności, piosenek.pozdrawiam
.ANDRIU, KATOWICE 2005-09-11 MUSZYNSKI.ANDRZEJ@WP.PL
WITAM POZDRAWIAM CALE SIERAKOWICE I OCZYWIASCIE MOJA SYMPATIE ANIE Z SIERAKOWIC....
.reni, polanów 2005-09-10 WWW:http://www.reni.pkl
jestem gościem w Sierakowicach ale urzekło mnie to miejsce jest mi tam bardzo dobrze
.reni, 2005-09-10
jestem gościem w Sierakowicach ale urzekło mnie to miejsce i czuję się tam bardzo dobrze
.Skatman, sierakowice 2005-09-03
No i przesadziłem chwaląc postęp kulturalny w sierakowicach! Byłem (niestety) na końcówce obchodów Dożynek w sierakowicach. To co zobaczyłem to nawet sie normalnie opisać nie da! Zespół muzyczny 2x organki + gitarka i fałszujący pan w wielkich okularach! Czy ludzie nie mają wstydu?? Ja pomijam że to przecie biesiada, a jak sie popije conieco to wszystko w ucho wpada! Jednak trochę ambicji pani dyrektor Ireno!! Skąd Ci ludzie mają łyknąć czegoś ciekawego jak nie ze sceny Szerokowidze. Hę?? Smutno i przykro tylko że ostatnia impreza lata okazała się chłamem (mówię o końcówce bo zaznaczam że nie widziałem co działo sie wcześniej!
Pozdrawiam Sierakowiczan
Zaglądnijcie na stronę Tomka z fotkami bo warto!!
.Marek, Warszawa 2005-08-25 marek@wpp.pl WWW:http://www.skarbiec.biz
Bardzo ładna stronka i bardzo ładne miejsce. Pozdrawiam mojego drogiego kolege Arka!
.Tomo, 2005-08-23 WWW:http://www.tomice.prv.pl
Zapraszam na moja strone, na ktorej rowniez znajduje sie kilka zdjec z Sierakowic.
.Matilo, Sieraowice 2005-08-21 matmax@tvteletronik.pl
SZYMON WYDRA DO PIACHU MÓWIE WAM KONCERT BYŁ DO DUPY !!!!
.WIESIEK D., SZCZECIN 2005-08-19
BARDZO CIESZY MNIE,TA STRONA INTERNETOWA,NA KTOREJ MOGE OGLADAC MOJA MIEJSCOWOSC W KTOREJ SIE WYCHOWALEM.CIESZY MNIE TO ZE TAK LADNIE SIE ROZBUDOWYWUJE,SUPER...OBY TAK DALEJ,NAPEWNO JEST JESZCZE DUZO DO ZROBIENIA,LECZ 25 LAT TEMU BYLO TAM DUZO GORZEJ.ZYCZE GOSPODARZOM SIERAKOWIC,JAK WOJTOWI,TADEUSZOWI,KOLEGOWLISMU SIE ZA MLODYCH LAT.WSZYSTKIEGO DOBREGO,TAK DZIALAJCIE NADAL. POZDRAWIAM WSZYSTKICH MIESZKANCOW TEJ LADNEJ MIEJSCOWOSCI; SIERAKOWICE,POZDRAWIAM TYCH STARSZYCH,I TA MLODZIEZ OD KTOREJ W DUZEJ MIERZE ZALEZY JAKIE BEDA SIERAKOWICE W PRZYSZLOSCI.
.Skatman, Sierakowice 2005-08-17
Witajcie!! Stronka fajna na pierwszy rzut oka, ale coś słabo z aktualnościami, wiadomościami fotkami które od lat są te same. Cóż ta strona ma być nasza a nie tylko na pokaz dla turystów. Wiele ciekawych rzeczy dzieje się w naszych sierakowicach i naprawdę warto o tym napisać! To do webmastera było. A tera będzie o kulturze! Byłem na zjeździe motocykli i jak na pierwszy raz miło, Zespoły świetne Tylko nagłośnieniowcy spierniczyli sprawę PAWILONOWI!! Jak zespół jest mniej znany to nie chce się panom gałami kręcić a KASA leci przecie za całość a nie tylko BRACI. Jak o tym zespole będzie głośno a będzie to będą ich po rękach całować! Byłem też na nocy pod gwiazdami! Ku mojemu zaskoczeniu i tu nie kryję wzruszenia Sierakowicka publiczność zaczyna się bawić!! Podrygują najpierw niemrawo potem bardziej spontanicznie aż do szału i noszenia na rękach pana WYDRY! To mi się podoba a nie tylko obcinanie po sobie i mina taka jakby się na pogrzeb zebrali. LUDKOWIE SIERAKOWICCY! wasza gmina za to płaci wielkie pieniądze i robi to dla was więc bawcie sie i szalejcie (ale nie przewracajcie potem koszów na śmieci i nie wyrywajcie kwiatów)!!! No i rozwieszanie plakatów naprawdę nie wystarczy na terenie sierakowic i puzdrowa ale może by sie kto bryknął do kartuz albo dalej
.Henryk Mościbrodzki - sygnatariusz POWNAS, Gliwice 2005-08-16
Fajna strona, aby tak dalej lub jeszcze lepiej. Byłem u Was i mam nadzieję, że jeszcze tam przyjadę. Serdecznie pozdrawiam mieszkańców Sierakowic - również w imieniu pozostałych sygnatariuszy Porozumienia Osób Wspierających Niezależną Autentyczną półdzielczość - i zachęcam do zakładania spółdzielni. Pomoc - tel. (32) 279 34 33.
.w, sierakowice 2005-08-15 w.m.gerlej@wp.pl
Coz mozna powiedziec o naszych kochanych sierakowicach, njlepiej nic bo mozna slowem zaszkodzic pieknu które posiada ta miejscowosc!!! Nic ujac nic dodac;)
.ertrx2, Sierakowice 2005-08-10 ertex2@o2.pl
Popieram wypowiedź -tomspeeda-ale mimo wszystko nasze Sierakowice są przepiękne.Urodziłem się tutaj,żyję i tu pewnie zostanę na wieki.
.beta, miastko 2005-07-26 anipiotr@op.pl
właśnie wybieram się w te strony i sama jestem ciekawa jakie wywrze na mnie wrażenie . odezwę się po powrocie . Pozdrawiam.
.Marian Jeliński, Żukowo 2005-07-26 mjelinski@tlen.pl
Kochani,
D. Jelinski z Madison, USA poszukuje Jelińskich pochodzących z Jelonka gm. Sierakowice..LKr, Trujmiasto 2005-07-20
Bylam na imprezie "Zlot starych motocykli" impreza bardzo fajna i uwazam ze mieszkancy powiniscie docenic co dzieje sie w waszym miasteczku czy tez wiosce. Ja osobiscie jestem wdzieczna za zorganizownie tak wspanialej imprezy. Szczegolne wyrazy wdziecznosci dla pracownikow Gok-u Sierakowice i oczywiscie sponsorow bez ktorych pmocy nie mielibysmy okazji zobaczenia Braci Cugowskich. pozdrawaim
.Kamil, Sierakowice 2005-07-16 WWW:http://www.animrumru.art.pl
Proszę was , abyście zaprosili do sierakowic kabaret Ani Mru-Mru. Uważam,że przyniosło by wam to dużo zysków, bo moglibyście kasować od osoby trochę więcej niż trzeba, chętnych byłoby naprawdę bardzo dużo. Wymagania kabaretu nie są zbyt duże. szczegóły na ich oficjalnej stronie www.animrumru.art.pl
.Joanna, Załakowo 2005-07-11 joannadekar@op.pl
Jestem dumna z tego, że mieszkam w tej gminie. Mamy piękne tereny, góry, doliny i jeziora. Jest fajnie.
.Garfield, Tutejszy 2005-07-06 garfield_25@gazeta.pl
hmmm.... powiem tak, jak na pierwszy zjazd motocykli to nawe nawet ale troche słabiutko plakaty było trzeba wywesić na bardziej rozległych terenach niż Sierakowice to może wtedy byłoby więcej motocykli, a co do Pawilonu i Cugowskich to normalny odstrzał byle tak dalej, a będzie dobrze. Zapraszajcie więcej zespołów rockowych najlepiej hardrockowych :D (rodzaje punk i metal) Pozdro
.*Bazia*, Miastko 2005-07-05 bazia_m@epf.pl WWW:http://www.bracia.fc.pl
Byłam z fan clubem zespołu BRACIA, który grał koncert w sobotę 3 lipca i powiem tyle:
- miejscowość ładna
- ludzie mili nawet /niektórzy/ :)
- zajazd kaszubksi pod wszelka krytyką!!! niech Sanepid tym się zajmie!!!
- no i szkoda, że publika drętwa była po jednej stronie ale i tak było całkiem dobrze :)

Pozdrawiam tych co byli na kocnercie. I male sprostowanie, zespoł nazywa się BRACIA a nie Bracia Cugowscy :)
.Ania, Sierakowice 2005-07-03
Strona całkiem niezła, lecz same Sierakowice niestety nie. Tutaj nie można rozwinąć skrzydeł, a ludzie dookoła liczą tylko na to, żeby Ci się nie powiodło... Trochę się na tym poznałam. Mimo wszystko, jeszcze tu mieszkam i staram się doceniać wszelkie walory mojej miejscowości. Pozdrawiam!!!
.xxx, xxxxx 2005-07-01
sierakowice są nie złe!!!! Poprostu wspaniałe!!!
.Darkman, S-ce 2005-06-27 WWW:http://www.google.pl
Witam.Nawet fajna stronka,lecz mogłoby się tu znaleźć więcej info o sporcie...Pozdrawiam wszystkich znajomych i życzę udanych wakacjii !!
.motocyklista:), uuu 2005-06-12
Szkoda ze plan zlotu motocykli nie mowi nic na temat bazy czy tez innych konkretow.
Nie ujmujac nic stronie podejrzewam ze motocyklistow zaglada tu niewielu, a moze wielu np z Trojmiasta chenie by sie przejechalo, w koncu to kawalek. Istnieja fora, grupy itp. gdzie mozna oglosic zlot, ale trzeba miec konkretniejszy plan.

Pozdrawiam
.turysta, katowice 2005-06-01
Sierakowice są super- znowu tu przyjadę
.Turystka, 2005-05-31
Straona jest Bomba!!! Bardzo mi się podoba.Spędzam na kaszubach dużo wolnego czasu i wiem że dużo się dzieje w czasie sezonu imprezy są bardzo ciekawe jak na wioskie ( bez obrazy) np.festiwal ktury europejskiej przyjeżdzają zespoły z innych krajów, można zobaczyć jakie są tradycje naszych sąsiadów!!! Pozdrawiam ludzi kturzy to organizują
.Żaneta, Sierakoiwce 2005-05-24 WWW:http://www.6dshtajfuny.webpark.pl
Sierakowice są piękne. Drużynie harcerskiej z Płucka i Direrżążna bardzo podoba się nasza miejscowość mają zamiar ją odwiedzać .
.Marcin, Warszawa Gowidlino 2005-05-18
Pozdrawiam całe Kaszuby a wszczególności Gowidlino, już nie mogę się doczekać jak odwiedze rodzinę
.Joanna, Rujmia 2005-05-11
Bardzo się cieszę, że coraz częściej widzę takie strony.I to się chwali. Natomiast pracuję w branży , w której są mi potrzebne wi8adomości dotyczące różnych parafii i życia religijnego-czego niestety nie znalazłam na tej stronie.Może jest mało czytelne??? Pozdrawiam
.Sylwia, Żukowo 2005-04-27
Sierakowice to piękna miejscowość zazdoszcze tym co tam mieszkają i pozdrawiam wszystkich!!!!w szczególności Pawła, Małego i Rafała.
.KAMILA, PACZEWO 2005-04-25
MIŁA I SYMPATYCZNA
.tomspeed, turysta 2005-04-15
\widze ze wlodarze tej miejscowosci robia wszystko na pokaz.wystarczy przejsc sie troche dalej od centrum (bo dojechac nei mozna) by zobaczyc fatalne nawierzchnie a w zasadzie ich brak. a przeciez tak byc nie moze. bylem w okolicach wichrowego wzgorza (chyba tak to sie nazywa) musialem zostawic auto poniewaz balem sie jechac po takiej drodze.ciekawe kto zaplacilby mi za zerwane podwozie, bo do tego by doszlo gdybym probowal jechac dalej droga. istnieje tam piekne osiedle ale wspolczuje tym mieszkancom.czy wladze Sierakowic stac tylko na polepszanie centrum???zycze Wam mieszkancom ulic. Pilsudzkiego, Gryfa Pomorskiego i gen Hallera aby Wasze drogi mialy asfalt.pozdrawiam wszystkich mieszkancow
.AJ, Goslar 2005-04-14 andrzej.jacon@planet-interkom.de
Pozdrawiam Mojusz i ich mieszkańców.
.brzoza, niemce k./lublina 2005-04-10
sierakowice są boskie, już nie moge sie doczekać wakacji u rodzinki, tego fantastycznego klimatu i tych świetnych ludzi, pozdrowionka dla całych Sierakowic!!!!!
.Marcin, Suleczyno 2005-04-04 kreciobest@o2.pl
pozdrowienia dla Krzysia:)
.miro, stawiska 2005-04-04
wWtych dniach Park Papieski w którym umiejscowiony jest Otarz Papieski i nietypowy pomnik Papierza, jest przepełniony modlącym się tłumem ludzi. Jest to jedno z niewiwlu miejsc w Polsce, które jest takie odpowiednie do tego celu i gdzie można wyrazić swój żal ze straty tak wielkiego człowieka.
Przyjeżdzajmy tu by w swych modlitwach wspominać wielkie nauki Jana Pawła II
.br. Zbigniew Joskòwsczi, Gdiniô 2005-04-02 zjoskowski@o2.pl
Pozdrówk dlô wszëtczich! W nych dniach, cãżczich dlô swiata i Kòscoła, chcemë sã òsoblëwie mòdlec w jintencjé Òjca Swiãtégò, bë z redotą do kùńca zjiscył wòlã Bòską, jaką mô wedle niegò. Dlô wszëtczich mieszkańców Gminë Srakòjce je tim barżi drogô òsoba Papieża – Pòlôcha, bò móme w Srakòjcach wôłtôrz, na chtërnym w Pelplinie òdprôwiôł Mszã Swiãtą; no i w Gòwidlënie był abp Wojtiła 21 lëpińca 1964 r. Sóm no pòcwierdzył w słowach: „Pamiętam to jezioro z wyspą i błogosławię”.
Pò prôwdze móme sã z czegò ceszec i móme za co dzãkòwac Bògù, chtëren nóm dôł wiôldżi dôr – Òjca Swiãtégò – naszińca.
.tajemnicza, 2005-03-28
Było fajnie dopuki były festiwale teraz to stypa :-(
.Czapiewski, Pomorze 2005-03-19 bwp6@wp.pl WWW:http://www.czapiewskifoto.oned.pl
19 strëmiannika 2005 r
19 marca - Dzień Jedności Kaszubów

Witóm!

Z leżnosce Dnia Kaszëbsczi Jednote rôczã wszëtczim naszińcom ë drëchom kaszëbiznë, cobe ma wiedno bele jedno!
Niech Kaszebskô wstanie ë naczina jisc na nowo!


"Ojczezna - to ledze,
Co są hewo od stalat
Dulczą wstecz tu warac
Kozden z nich to je twój brat

Życzę Tobie i nam wszystkim "...abe do zgube nie przeszłe Kaszebe"!

A takze :
Wiwat Kaszebe
Wiwat Kaszebsczi Stan!Stefan Czôpiewsczi

Zapraszam www.czapiewskifoto.oned.pl
.patrycja, w 2005-03-19
DO DAWIDA !!!!!!!!!! może jest i nudno ale okolica jest piękna MOŻESZ BYĆ DUMNY Z SIERAKOWIC!!!!
.patrycja, w 2005-03-19
Oj ale u Was jest pięknie !!!! Już nie mogę się doczekać kolejnych wakacji w Sierakowicach !!! Pozdrawiam wszystykich !!!!!!!!!
.jola, 2005-03-10 jolandita4@wp.pl
Jeśli chodzi o Chwaszczyno to gorąco pozdrawiam ludzi którzy się bawili na Sylwestra w Gowidlinie w Knajpie.A szczególnie jednego fajnego kolesia
.miron, Chwaszczyno 2005-03-07 WWW:http://www.chwaszczyno.com
Zapraszam do odwiedzania naszego lokalnego portalu internetowego www.chwaszczyno.com
.Izabela Stencel, Sierakowice 2005-02-26 izaste1@wp.pl
Gorące pozdrowienia dla wszystkich znajomych a w szczególności gorący buziak dla Mateusza Treder z Sierakowic.stronka fajna ale mogłabyć częściej aktualizowana
.Kazimierz, Bydgoszcz/Fordon 2005-02-22 ekos50@OP.PL
Wszedłem tu,żeby pozdrowić Tomka M--ke (Łubiana) wraz ze świeżo poślubioną żoną z sąsiedniej gminy. Wszystkiego dobrego życzy wuja Kazik z Fordonu z rodziną
.miotku, sierakowice 2005-02-20
YO.NAWET FAAAAAJNA STRONA TLYKO BARDZO MAŁO WIADOMOSCI O SPORCIE.A TAK PO ZA TYM TO JEST WPORZO.POZDRO DLA CAŁY SIERAKOWIC.
.S Bronk, Gowidlino-Poznań 2005-01-20
Pozdrawiam wszystkich serdecznie...Strona rzeczywiście bardzo fajna-jedynie mam zastrzezenia do braku werwy do odpowiadania na listy mailowe- -czy ktoś w ogóle czyta te listy?
.Goldo, Kartuzy 2005-01-16
Strona jest bardzo interesująca, gartuluję pomysłu.
.Dawid, Sierakowice 2005-01-14
Powiem wam szczerze... Ta wioska jest okropnie nudna. Tu nic się nie dzieje, brak jakichkolwiek rozrywek dla młodzieży. Ludzie się dziwią że młodzież szwęda się i wysiaduje na ławkach - a co ma robić skoro w sobotni wieczór nie ma się gdzie podziać. Tak samo letnie imprezy typu sobótki - totalna wiocha i chała nic ciekawego tylko te nudne kaszubskie zespoly. Jeżeli będzie tak dalej to Sierakowice czeka wyludnienie, bo młodzież wyjedzie stąd do miast.
.olo, sierakowice 2005-01-08
stronka spoko nawet bardzo!!!!!!tylko brakuje troche informacji o sporcie
.Zespół "PAX", Sierakowice 2005-01-05 zespolpax@wp.pl WWW:http://www.zespolpax.prv.pl
Zapraszamy na WOŚP do Sali OSP w Sierakowicach. START godz. 15.oo - nie zapomnijcie wesprzeć tej akcji -> jedynej na całym świecie.
.Zbigórz Joskòwsczi, Gdiniô 2005-01-01 zjoskowski@o2.pl
Cały mòji rodny gminie Srakòjce żëczã wszëtczégò bëlnégò w nowim 2005 rokù. Niech wszelejaczé gminné inicjatywë służą jéj mieszkańcóm i nym, co jã òdzwiedzéwają. Z pòzdrówkama...
.rito, Sierakowice 2004-12-21
strona nawet ciekawa ale brak czestszych aktualizacji,a w Sierakowicach brakuje miejsc do rozrywki dla młodych ludzi, chodzi mi tu o młodzież w wieku od 21 lat. Dlaczego nasz władze nic z tym nie robią??! Pozdrawiam.
.Czesław, Przysucha 2004-12-21 gimnazjum@go3.pl WWW:http://www.gimnazjum.go3.pl
Gratuluję wspaniałej strony. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców, szczególnie społeczność gimnazjalną szczególnie P. Dyrektora Krzysztfa.
.Jola, Elbląg 2004-12-15 jolandita4@wp.pl
Zdrowych i pogodnych Świąt Bozego Narodzenia dla rodziny Mielewczyk i Zielke z Gowidlina.
.Piotr, Sierakowice 2004-12-11 piter1641@neostrada.pl
pozdro dla klasy 1F gimnazjalnej
.Prof.dr hab. Andrzej Romanow, Szczecin 2004-12-09 ktimena@wp.pl
Czuję się zaszczycony zamieszczeniem na Waszej stronie kilku fragmentów z mego opracowania dotyczących m. in.dziejów pięknych i z roku na rok piękiejących Sierakowic. Trzemta so baro belno Lubotni Drechowie!!! Z serdecznymi pozdrowieniami dla całej sierakowickiej Społeczności - A. Romanow
.Prof.dr hab. Andrzej Romanow, Szczecin 2004-12-09 ktimena@wp.pl
Czuję się zaszczycony zamieszczeniem na Waszej stronie kilku fragmentów z mego opracowania dotyczących m. in.dziejów pięknych i z roku na rok piękiejących Sierakowic. Trzemta so baro belno Lubotni Drechowie!!! Z serdecznymi pozdrowieniami dla całej sierakowickiej Społeczności - A. Romanow
.Agusia, Warszawa 2004-12-01 agusia4@hotmail.com
Sierakowice to piekna miejscowosc ale brakuje rozrywki, Pozdrawiam moja kochana rodzinke i wszystkich znajomych
.Jacek Guzowski, Płock 2004-12-01 guzowskijacek@op.pl
Sierakowice to bardzo ładna miejscowość.Staram się co rok do Was przyjechać.Pozdrawiam wszystkich Konklów i Wiankowskich z Lemborskiej/Abrachama.
.mateusz, Miastko vel Gdańsk 2004-11-29 matejj@inteira.pl
pozdrowienia dla najfajniejszej dziewczyny z Kawelek czyli Jadzi
.Dawid, sierakowice 2004-11-28
Uaktualnijcie stronę!!!!
.karolina, sierakowice 2004-11-24
pozdrawiam mieszkancow Sierakowic!
.młody, sierakowice 2004-11-20
stronka niezła ale słabo aktualizowana!!! jestem za referendum gdyż uważam że rada gminy totalnie nic nie robi !!!śmiem powiedzieć że jest kontrowensyjna!! szczególnie propozycja nzbużenia pawilonów w centrum wsi, ciekawe kto wydał pozwolenie na budowę wielkiego gmachu tuż obok alkoru na ul; leborskiej?!?!?!?!
.Agnieszka Miotk, Sierakowice 2004-11-06 agusia4@hotmail.com
Sierakowice? To chyba gdzies kolo Paczewa?!:))) Pozdrawiam wszystkich kaszubow.
.Signum, 2004-11-06
Bardzo dobrze wykonana strona! Cieszę się, że oprócz niezwykle miłego klimatu w Sierakowicach, potraficie się promować w Internecie. PoZdrAwiAm całą wieś...
.Ewcia, Ciechomia 2004-11-04
Pozdrowionka dla Gosi W.
.Kamil Mielewczyk, Sierakowice 2004-10-21 kamil.mielewczyk@wp.pl
STRONKA TAKA SE
niema żadnej rozrywki
.bazily, 2004-10-05
Òstatnym czasã nick nié ma na starnie nowigò. Baro rôd czëtóm, jak je cos nowigò, bò òdzwiedzywóm Srakòjce mało. Pòzdrówk
.Obywatel, Sierakowice 2004-09-30
Coś mi sie zdaje, ze ta ksiega nie działa
.Klaudiusz, sierakowice 2004-09-30
Strona jest średnia ,ale w wiadomościach o chórze BEL CANTO zbyt mało pozatym skład liczył jeszcze dwóch członków chóru.
.Maciej, sierakowice 2004-09-24 daw@daw.pl
Pozdrawiam całe Sierakowce. Najpiękniejsza miejscowość w Polsce
.Katarzyna, S-ce 2004-09-16
Pozdrawiam wszystkich sierakowiczan
.Grzegorz F., Lębork 2004-09-08 grzegorzlebork@op.pl
Super stronka. Inne gminy mogą Wam pozazdrościć. Tak trzymać ;)
.Jola, Gdansk 2004-09-04
W Sierakowicach spędziłam wspaniałe wakacje. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców tej pięknej wsi. :)
.Lilianna, Reykjavik 2004-09-04 lilianna86@hotmail.com
pozdrawiam wszystkich z Islandii;) do zobaczenia w nastepne wakacje;)
.zbigniew joskowski, gdynia 2004-08-23 zjoskowski@o2.pl
Pòzdrôwióm wszëtczich rodówców ze Srakòjc i òkalégò
.Dino, 2004-08-23
Ej no tu się nic nie dzieje na tej stronce
.Henryk Mlyński, Lębork 2004-08-22
Sierakowice i Łyśniewo najpiękniejsze miejscowośći na KASZUBACH.
.PARAFIA św. MARCINA, SIERAKOWICE 2004-08-18 Sierakowice-parafia@wp.pl WWW:http://www.swietymarcin.republika.pl
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STRONY PARAFII św. MARCINA W SIERAKOWICACH.
www.swietymarcin.republika.pl
.Natalia, Anglia 2004-08-17 okna100@o2.pl
Witam bardzo serdecznie wszystkich Kaszubów! bardzo sie ciesze,ze moge nawet za granica ogladac(poprzez internet) moje rodzine stronki!!!oby tak dalej...Pozdrawiam cala rodzinke(zwlaszcza kochana mame)!!!do zobaczenia w Polsce!
.maciej, 2004-08-14 WWW:http://agrokajaki.pl
Ciekawa stronka a ja przesylam pozdrowienia ze Swornegaci - zapraszam na kajaczki - może warto wskoczyć - lato się już prawie kończy. Hej
.darek, 2004-08-13 WWW:http://chojnice.pl
niestety nie udalo mi sie przyjechac na ESM ale moze za rok ... pozdrawiam
.PŁOCIA, KARTUZY 2004-08-05 plloccia@wp.pl
stronka spoko ale zdjecia nie za bardzo
.PATRYCJA, W 2004-08-03
JESTESCIE SUPER!!!!!
A WAKACJE JAKIE U WAS SPEDZIŁAM
NAJPIEKNIEJSZE!!!!
.konrad, sterdyn 2004-07-27 konrad973@wp.pl
bylem,widzialem jest pieknie
.Anna, Sierakowice 2004-07-23
Sierakowice są bardzo urokliwą miejscowością! Jednak nie ma w niej miejsca dla młodzieży-nie ma się, gdzie bawić! Brak nam rozrywki! Chcielibysmy mieć jakąs dyskotekę, chcoćby na okres wakacji! Jedna pożądna pizzeria to zdecydowanie za mało! Młodzież także szuka tu swego miejsca na ziemi!
.Maciek***, Szczecinek 2004-07-21
Pozdrowionka dla kolezanek ze studiow Bojanki z Pałubic i jej kuzynki imienniczki z Kamienicy Królewskiej. Nigdy nie bylem w samym sercu Kaszub ale z opowiadan moich dowcipnych kolezanek wychwalajacych To miejsce bylem niejako zmuszony do odwiedzenia tego miejsca przez internet. Wchodzac na strone Gminy Sierakowice jestem milo zaskoczony bo moglem na fotkach zobaczyc nawet ta slynna Kamienice Krolewska hahahah. Ps. Anka chyba sie do Ciebie wprowadze tak mi sie podoba ta " Ksiazeca Gora " hahaha a w najgorszym wypadku przyjade w pszyszlym roku na mily biwaczek pozdrowionka czec
.Jolandita, Elblag 2004-07-15
Pozdrowienia dla znajomych z Gowidlina, kuzyna Marcina M. i kuzynki Paule i Michasie Sławka Kazika Juz sie nie moge doczekac kiedy przyjade i kiedy bedziemy imprezowac w tropicanie i nie tylko. pozdrowienia i do zobaczenia 26,07. p.s kuzyneczko szykuj pokoj :-)
.Kasia, Gdańsk 2004-07-06 kasia-sp@wp.pl
Witam wszystkich! Pozdroawiam chłopaków z Kamienicy Królewskiej, Adrian niedlugo do Ciebie zadzwonie. Może zobaczymy sie wszyscy kiedyś w Etnie, jak przyjade na wakacje do siebie na domek!! PaPa
.mama, polska 2004-07-04
miło i fajnie oby tak dalej
.Anusia, S-ce 2004-06-30
W Sierakowicach jest ładnie
.Ananas, 2004-06-28
Pozdrówka!
.kamil, 2004-06-25
Swietne wykonanie strony - powiem znajomym o tej stronie
.reni, bytów 2004-06-23 zabcia_bytow@wp.pl
siema! wszystkim witam!!czesto przejeżdzm przez sierakowice moze bym wpadla do was na imprezke gdzies?ale nie wiem gdzie sie bawicie!i gdzie sa zajebiste imprezy uwas! pozdrawim!! czekam na was kontakt..3maj cie sie!!
.mr X, 2004-06-14
Brakuje mi tu mapki gminy i rozkładu komunikacji
.Marzena, Gdansk 2004-06-14
No,fajna strona. Brakuje w niej na temat biblioteki gminnej.Zrobcie cos z tym!
.Mateusz, Kraków 2004-06-13 mateusz@zimny.net
Strona bardzo dobra, ciekawa, zdjecia wyjątkowe. Warto jadnak dodac coś o historii regionu, tradycjach, zabytkach. Pozdrawiam serdecznie
.Hanna, Sieradz 2004-06-13
Sieradz pozdrawia!
.Ronin, Kleczew 2004-06-12 ronin-85@o2.pl WWW:http://www.uks-karate.prv.pl
Gratuluję strony! Wyglada na to że Sierakowice to ciekawy zakątek Polski! pozdrawiam wszystkie dziewczeta!!w sierpniu bedzie tam u was fajny koncert..Bohemy..a ja sie tam zjawię!
.Leszek, Launceston, Tasmania 2004-06-08 kolka@iprimus.com.au
Gratuluje mieszkancom miasteczka, w ktorym spedzilem moje mlode lata. Sierakowice sa jedne z naladnieszych na swiecie.
.Gosia, Szopa 2004-05-05
Strona jest niczego sobie ale powinny być też zdjęcia i informacje o innych miejscowościach należących do naszej gminy,bo okolice Sierakowic też są piękne.pozdro
.Margaret Ciemiecka, Ottawa-Kanada 2004-05-05 ciemiec@sympatico.ca WWW:http://www.sympatico.ca
Mile, zwiezle i obfite informacje o miasteczku i slicznych okolicach KASZUB. Pozdrowienia z Ottawa- Gosia P.S. Zamiescie rozklady jazdy transportu publicznego.
.Mirek, Gdańsk 2004-04-23 zspsich@interia.pl
Pozdrowienia z Gdańska. Wkrótce tam będziemy. Brakuje bezpiecznej ścieżki-chodnika w Gowidlinku.
.Dino, Sierakowice 2004-04-16
Strona w sumie niezla, ale przydaloby sie ja troche uaktualnic ;)
.rikitik, kartuzy 2004-04-02
jest o.k.
.---tomek 18---, Wa-wa 2004-03-28 WWW:http://www.tolekolek.prv.pl
jeżdżę do Sierakowic co roku na wakacje ,Kaszuby to wymarzone miejsce na wycieczki rowerowe ,obozy ,kajaki itp.,ludzie na Kaszubach są wspaniali , mili i serdeczni , polecm :]
.Natalia, Elbląg 2004-03-28 okna100@o2.pl
Świetna strona!Zwłaszcza zdjęcia z kaszubskimi widokami!Cudownie oglądać swoje rodzinne strony...Dzięki niej mogę choć przez chwilę poczuć się jak w domu.Pozdrawiam całą rodzinkę z Sierakowic i okolic!!!
.Elusia, Biała POdlaska 2004-03-27 eurbaniak6@wp.pl
pozdrawiam gorąco! ostatnie wakacje spędziłam w Sierakowicach! bardzo mi się tam podobało. ludzie byli bardzo mili i gościnni. mam nadzieję że w najbliższym czasie znów odwiedzęto pękna miejsce.
.Kubiasty, Gdynia 2004-03-25 vwkuba@op.pl WWW:http://www.tirity.glt.pl
Polecam wszystkich Sierakowice! Normalnie zajebioza w tych stronach :) Pozdro dla wszystkich mieszkańców!
.Bartezz, Elbląg 2004-03-25 Bartezz31@wp.pl
Pozdro dla ziomali z Gowidlina a szcególnie Macina M, Basie D, Agate Ch, itd. Trzymajcie sie jak wpadne to zaszalejemy na dichu w Tropikanie narka ziomalki
.zbiszk, Elbing 2004-03-17 zbigniew_joskowski@wp.pl
Pòzdrôwióm wszëtczich mieszkańców Srakòjc i przë leżnoce chcã rôczëc wszëtczich chãtnëch na Drogã Krziżewą w jãzëkù kaszëbsczim, chtërna mdze òdprawionô w kòscole sw. Môrcena 26. III. 2004, ò gòdzënie 17.30. Mdze òna òdprôwiónô pòdług rozwôżaniów z nowi ksążczi „Przez krziż do Bòga”, chtërny autor pòchôdô ze Srakòjc.
.MasterDD, Sierakowice 2004-03-11 masterdd@wp.pl WWW:http://www.masterdd.prv.pl
Nie wiedzialem ,ze Sierakowice maja swoja strone :D
Jest spox, tylko forum sierakowickiego brakuje! :D
.Adaś, Gdańsk 2004-03-11 abolewski@kartuzy.org WWW:http://www.kartuzy.org
Jeszcze w Sierakowicach nie byłem ale zapowiada się ciekawie :)
.Teresa Frankowska, 2004-02-29 tefran@wp.pl
Bardzo mi sie podoba strona,jak rówież cała gmina Sierakowice .Warto poświęcic jej więcej czasu aby poznać ją lepiej.
.Beata Poblocka, Genewa 2004-02-29
Wjitom naszéncow. Choc pochodôm z Wâsârow w parafie Seleczeno a od czjilenosce lat mjeszkom w Szwajcarszczi to z lebota zazorom na kaszebszczi starne internetowi. Serakojce sa mje baro blezczi -bo to mjasto co sa fejn rozwijô a prze tim nie zatrôcô swojszczigo , ledzczigo decha. Prze tim je belno rzadzoné. zazdrza do waju ob lata jak bada doma. BEA
.Jola, Elbląg 2004-02-25
Pozdrowienia dla ludzi z Gowidlina a szczególnie Marcina Mielewczyk Kazika Syldatk i oczywiście najlepszego bramkarza Sławka Wiśniewskiego. Mam nadzieje ze niedługo spotkamy się na dichu w Tropicanie.
.MAGDALENA MIOTK, MIRACHOWO 2004-02-24 mir-madzik81@wp.pl
...pozdrawiam moją kochaną rodzine z Mirachowa Sierakowic i pięknych okolic....oraz wszystkich znajomych...
.MAGDALENA MIOTK, MIRACHOWO 2004-02-24 mir-madzik81@wp.pl
...pozdrawiam moją kochaną rodzine z Mirachowa i pięknych okolic....oraz wszystkich znajomych...
.Karolina, Mielewczyk 2004-02-13
Strona jest super
.tomasek, Frankowo 2004-02-13
Sierakowice to poprosty piękna wioska i dlatego tu jestem co rok na walentynki i podrywam piękne sierakowiczanki
.Karolina Mielewczyk, Sierakowice 2004-02-12
Sierakowce są piękne
.Bartek, Elblag 2004-02-10 Bartezz31@wp.pl
Pozdro dla kuzyna Marcina Mielewczyka oraz dla ziomali ktorzy tam mieszkaja a szczegolnie Basie Agate Magde. Trzymajcie sie cieplo
.NIETOPERZ, Sierakowice 2004-01-23 nietoperz997@wp.pl
co do patroli policyjnych nie wolno zdradzać gdzie i o jakiej porze patrole będą a to z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców sierakowic i okolic wszelkie zapytania odnosnie policji prosze kierowac do mnie a w miarę możliwości na ile to pozwoli to tajemnica sużbowa udostepnię kilka porad itd. Przydało by się też kilka informacji co by w Sierakoicach zmienić aby były bardziej atrakcyjniejsze albo negatywy i plusy Sierakowic odnosnie mapek mam ich tochę i jeszce nad nimi popracuje bo jest dużo nowych nazw ulic. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających
.zbyszek, Elbląg 2004-01-19 zbigniew_joskowski@wp.pl
Bardzo się cieszę, że jest taka strona, bo pochodzę z Sierakowic. Strona jest bez zastrzeżeń i gratuluję, bo jest naprawde niezła. Podrawiam wszystkich sierakowiczan, moich ziomków.
.zbyszek, Elbląg 2004-01-17 zbigniew_joskowski@wp.pl
Mùszã rzec, że to je baro czekawô strona. Jô pòchôdóm ze Srakòjc, a terô mieszkóm w Elblągù. Dlônë, jak òbzéróm ną stonã, tej jem redotny, bò mògã òdzwiedzec swòje rodné stronë, jak nié òsobisto, tej bënômniéj wirtualno. Pòzdrôwióm wszëtczich, chtërny czynią wiele dobrégò dlô kaszëbiznë i najé kòchanych Srakòjców. Zbiszk Joskòwszczi
.Jędruś, Elbląg 2004-01-13 banan58@poczta.fm
Pozdrawiam ciało pedagogiczne - moją siostrę Bożenkę OBEL z Mojusza.
.Tomek, Sierakowice 2004-01-12 tomice@op.pl
Fajna strona. Pierwszy raz tu jestem i jestem bardzo mile zaskoczony.Nie wiedzialem ze mamy taka fajna stronke.
.Zofia_39, Sierakowice 2004-01-10
mieszkam tu i wiem co sie tu dzieje. Wiem też że za kilka lat bedzie tu miasto i ten pomysł całkowicie popieram. I jeszcze dodam ze jak to juz bedzie zbudowane to miasto dodac wiecej rozrywek dla młodzież y jak kino teatr itd.
.Pati, warszawa 2004-01-07
KOCHAM SIERAKOWICE
.Zespół "PAX" z Sierakowic, Sierakowice 2004-01-03 zespolpax@wp.pl WWW:http://www.zespolpax.prv.pl
Zapraszamy wszystkich do OSP w Sierakowicach na nasz Koncert z okazji XII finału Wielkiej Orkiestry Świętecznej Pomocy.Zbieramy na dzieciaczki, więc przyłączcie się do zabawy razem z nami, każdy grosz może uratować komuś życie.
.Jola, 2003-12-19
Pozdrowienia dla mojego kochanego kuzyna Marcina Mielewczyka z Gowidlina!!!
.ASka Bartkowiak, Gdynia 2003-12-18 asiawer1@wp.pl
m tu wspaniale wakacje ze swoja rodziną,napewno wróce tu za rok.Pozdrawiam wszystkich mieszkancow .
.GACEK, sierakowice 2003-12-17 gacek_super@wp.pl
Yo ziomale z sierakowic !! Całkiem niezła stronka tylko trocho mało zdięć.
.piotrek.m, 2003-12-10 piotrek40@hotmail.com
Pozdrawiam Kamienice Krolewska i rodzine Pawelczykow...jesli cos wiecie na ich temat prosze o kontakt.Mam bardzo mile wspomniena z lat 80 Kaszuby to piekny rejon
.Krystian, Sierakowice 2003-12-10 krystianxxx@op.pl
witam was ziomki!!! jsetem z sierakowic i zastanawiam sie tak jak tu wielu dlaczego nie ma mojego home?dlaczego inni zostali wyróżnieni!!!przydałby sie jeszcze na stronce informacja o policji s-ce(policjanci,patrole)
.Dawid M., 2003-11-30
No nie płacz :P Mojej chaty też nie ma na zdjęciu
.Michal Piekarski, S-ce i GDA 2003-11-27 jordan6660@poczta.onet.pl
Stronka nawet interesujaca.Tylko oczywiscie malutko informacji o sporcie!CZEMU NIE MA ZDJECIA MOJEJ CHALUPY?!!!!!(Mickiewicza)
.PAX, Sierakowice 2003-11-23 zespolpax@wp.pl WWW:http://www.zespolpax.prv.pl
HEJ! HEJ! Tu jeszcze raz zespół "PAX" z Sierakowic - pozdrawiamy gorąco twórców mini - portalu sierakowice.pl. Zapraszamy na nasze koncerty:) pozdrawiamy: CZARNY, BONDZIORNO, PACIORREK, TOMICE, WIECHU. Pozdrawiamy też nasz fanklub: "PEACE PAX POLONEZ"...i wszystkich innych ludzi:)
.Boguszyński, Elbląg 2003-11-19
Gowidlino bardzo nam sie podoba a szczegolnie jezioro i prosze zadbajcie o zrobienie plazy i pomostu na jeziorem od strony wioski
.Patryk, Góra (śląska) 2003-11-19 rabbit_patryk@o2.pl
czeee...sorka ale ja żle napisałem nazwisko mojej rodzinki :)))) ma być KAROLAK :DDDD
jeszcze raz pozdrawiam i 3 majcie sie mocno :)))))
.daria, sierakowice 2003-11-18 daria.nika@wp.pl
jest tu troche nieciekawie powinnoa byc szczegółowa mapa itp. no a tak poza tym jest extra
.Patryk, Góra (śląska) 2003-11-18 rabbit_patryk@o2.pl
witammmmm...fjna stronka (profesjonalna ) Pozdrawiam wszystkich a szczegulnie moją rodzinke w Sierakowicach I Kartuzach czyli rodzinke KAROKAK :)))))) pozdroooo:*
.Jurgen F., Hamburg 2003-11-17
Jak odkryłem Waszą stronę to byłem zachwycony. Teraz będę miał świeże wiadomości z moich ukochanych Kaszub. Już niedługo będę w pobliżu i jak co roku w okolicach świąt odwiedzę znajowych w Waszej miejscowości. Mam nadzieję, że znów tak pięknie będzie wyglądała Wasza wieś jak co roku. Jesteście pięknym wzorem do naśladowania. Wiele się u Was zmienia na dobre, ale jeszcze dużo przed Wami. Jak mówię o Was swoim niemieckim kolegą to nie wierzą, że w Polsce są takie miejsca jak u Was. Boże Narodzenie w Waszej miejscowości jest chyba najpiękniejsze na Świecie tylko tak dalej. Nie dajcie się rządzić innymi tylko sami dbajcie o siebie i swoje otoczenie. Kocham Was wszystkich Kaszuby. Pozdrawiam do miłego zobaczenia. Jurgen F.
.Sabina, Kamienica Królewska 2003-10-24
Bardzp mi się podoba wasza strona. Pozdrawiam wszystkich . Papa
.Klaudia, sierakowice 2003-10-03 balbibnka4@o2.pl WWW:http://www.zyraffa.pl
mieszkam w sierakowicach bardzo ładna kraina są dwa kościoły pizzeria szkoły3 i przeczkole itp.
.Jacek Piekara, Gdańsk 2003-09-12 jacekpiekara@wp.pl
Podziwiam profesjonalność Waszej strony oraz jej piękną szatę graficzną.Widać olbrzymią różnicę w porównaniu do sąsiedniej gminy Sulęczyno.To porównanie przenosi się także na inne dziedziny-choćby pojemniki na śmieci w Waszej gminie zadbano o ich liczną obecność natomiast w sąsiedniej gm.Sulęczyno nie ma ani jednego co skutkuje zaśmiecaniem lasów i brzegów jez.Gowidlińskiego,które w drugiej połowie należy przecież do Waszej gminy.Życzę dalszych sukcesów-tak trzymać!!
.Katrin, Stockholm 2003-09-08
HEJSAN!sierakowice sa ciekawe!

Många Hälsningar Kasia
.PAX, Sierakowice 2003-09-01 zespolpax@wp.pl WWW:http://www.zespolpax.prv.pl
Fajna strona... Tu z tej strony zespoł młodzieżówy "PAX" z Sierakowic. Gramy od 3 maja 2003. Zapraszamy na nasze koncerty. Wszystko na Oficjalnej stronie zespołu:)
.Ewunia i Kasiunia, Elbląg 2003-08-31 NEclio@wp.pl
Kochamy Kaszuby, bywamy tu często, uwielbiamy kamienickie lasy i grzyby. Dajcie więcej słońca! Pozdrawiamy!!!
.RYBA, S_CE 2003-08-25
STRONKA MOŻE BYĆ ALE DLACZEGO NIE MA KĄCIKA SPORTOWEGO POZDRAWIAM!!!
.drummer, Sierakowice 2003-08-20
No no, postarali się :P W końcu pożądna szata graficzna, więcej informacji ...oby tak dalej
.Julia, Łódź 2003-08-11 juliabakiewicz@poczta.onet.pl
bylam w Sierakowicach ponad 2 tygodnie-w odwiedzinach u siostry.Genialne miejsce1wspaniali ludzie!Szczegolnie podobal mi sie Miedzynarodowy festiwal folkloru.Mam nadzieje, ze jeszcze kiedys tu wróce!pozdrawiam cale Sierakowice!
.Ela, Katowice 2003-07-28
Extra strona!Dzięki niej mam trochę Sierakowic w Katowicach:)Od 6 lat spędzam w Sierakowicach wakacje - cudowne miejsce!A teraz, dzięki tej stronce, będę mogła przez cały rok być bliżej tego miejcsa:)
.paciorek, Sierakowice 2003-07-11 paciorkiewicz@wp.pl WWW:http://www.paciorek.prv.pl
Strona całkiem ekstra. Brakuje tutaj parę elementów takich jak: wyszukiwarka, mapa strony, parę rzeczy jest nie dociągniętych, możliwość współtworzenia... Student II-go roku INFORMATYKI w BIZNESIE
.Harry Pioter, S-ce 2003-07-11 harry.pioter@wp.pl
Stronka nawet wporzo choć przydaloby się trochę rzeczy typu mapa Sierakowic i okolicy
.edalghbert, Kartuzy 2003-07-07 edalghbert@wp.pl
Coś chyba nie za bardzo wyszło z systematyczną aktualizacją strony. Mam nadzieję, że ktoś nad tym popracuje.Podobno miały się tez pojawić oświadczenia majątkowe włodarzy-mogę się mylić,ale w każdym razie tutaj ich nie znalazłem Do układu graficznego nie mam zastrzeżeń,ale powinno być więcej ciekawostek.
.obserwator, Wejherowo 2003-07-07
A mi się to specjalnie nie podoba, przesadziliście z ozdobnikami graficznymi, tam jakiś haft tam szlaczek. Umiar, panowie umiar.
.Rafał, Gdańsk 2003-07-06
Aktualizujcie tę stronę!!Dawajcie więcej news'ów i przychylam się do głosu dotyczącego :ankiety". Co to w ogóle za pytanie? Wygląd strony jest o'k.
.Mlot, S-ce 2003-06-30
O co chodzi z tą ankietą??? Przecież ankieta powinna służyć jakiemuś sondażwi, np. Jak podoba ci się nowy layout?, czy Jak podobają się ci Sierakowice, itp. a nie być zwykłum Quizem!!! Mam nadziejęże zostanie to szybko zmienione
.Citizen, Sierakowice 2003-06-22
Czy na stronce pojawia sie informacje uzyteczne takiej jak np. rozklad jazdy autobusow, godziny przyjec poszczegolnych lekarzy i mapa Sierakowic (nie gminy) z mozliwoscia zoomu???
.Matmus, Sierakowice 2003-06-21 matmus@interia.pl WWW:http://www.matmus.prv.pl
Nareszcie nowy layout. Mam naduieje, ze stronka bedzie czesto aktualizowana i ze beda si pojawialy aktualne newsy.
.Tomasz, Gdańsk 2003-06-13
Za "NIE" w referendum WIELKIE BRAWA za odwagę i rozsądek.
.maciej, Chojnice 2003-04-19
O nowa strona, tak dalej ;)

 
Dopisz się do naszej księgi!
Przedstaw się:

Miejscowość:

E-mail:

Twoja strona www:

Twój wpis:

 

  Wiesz i planujesz
 
  Wiad. Sierakowickie
 


Mapa Sierakowic Turniej Miast i Gmin Świat Zabawy Światem Nauki GOK Sierakowice
Imprezy 2010
Wirtualne Sierakowice Wirtualne SierakowiceMonitor Polski
Dziennik Ustaw

  Wykonanie: R-net 2003